R, 24.03.2023

Kuhu minna, mida teha? Siin on nädalavahetuse põnevaimad üritused

Angela Blumkvist
, Sõbranna.ee tegevtoimetaja
Kuhu minna, mida teha? Siin on nädalavahetuse põnevaimad üritused
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Visit Estonia

Sel nädalavahetusel on õige mitu toidufestivali, kus gurmeed maitsta ja ka varusid soetada. Kehale soovitame iseäranis kala, juustu ja küüslauku ning vaimule filmi ja kirjandust. Lisaks elustatakse Haapsalus vana legend ning kohvikupäevad on jõudnud Põltsamaale ja Setomaale.

Põlvamaal toimub ökofestival, kus tegemist jätkub kogu perele. Põlva Talurahvamuuseumi õuel peetakse kodumaise toidu turgu, mida toetavad töötoad, loodusretked ja kultuuriprogramm. Haapsalus eelneb Valge Daami ilmumisele pimedas laadamelu ja kogu päeva kestev kultuuriprogramm. Põltsamaa kohvikute päeval avanevad kodude väravad ja hoovidest tuleb head toidulõhna. Setomaa kohvikutepäeval on eriline nimi – Seto Külavüü Kostipäiv. Au sees on sõir, suulliim, kikkaseenepiirak. Pühapäeval on peräpütüpäiv ehk pakutakse kõike paremat, mis veel järele jäänud.

Arkna mõis toob juustufestivalile talumeiereid üle Eesti. Juustu juurde pakutakse Eesti käsitööjooke ning saab imetleda ka mõisapargi heakorra edenemist. Kellele meeldivad küüslaugupalmikud või kes tahab sügiseks saada head seemet, mida oma aiamaal mulda pista, võtku ette tee Kuremaale küüslaugufestivalile. Kaubapakkumist saadavad taas kultuuriprogramm ja õpitoad. Head kala saab kahelt suviselt peolt: Hiiu kala ja õlle festivalilt ning Kalevipoja kala- ja veefestivalilt. Viimasel on kaubaks ka head aiasaadused ning Peipsi sibulat ja kurki jätkub samuti kõigile.

Järva-Jaanis keset vana tehnikat elustatakse kinoklassika klassikalisel moel, projektoripõrina saatel. Ning kas teadsite, kus asub Rupsi küla? Tasub järele uurida, sest seal, Liivi muuseumis, kohtuvad kirjandusfestivalil Eesti Kirjanik autorid, lugejad ja hea Eesti kirjandus. Loetakse katkendeid teostest, tehakse ka muusikat, valitakse selle aasta Eesti Kirjanik.

Märksõnad
Tagasi üles