T, 31.01.2023

Need maitsetaimed aitavad kõhurasva vastu

Naine
Need maitsetaimed aitavad kõhurasva vastu
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Need ürdid ei rõõmusta ainult meie maitsenäsasid. Nad lasevad ka kõhurasval väheneda.

Neid taimi saab kenasti erinevatesse toitudesse lisada ja ühtlasi on neil imelised «kõrvaltoimed». Nad ergutavad ainevahetust ja aitavad kõhurasvast lahti saada.

1. Kress

Kress sisaldab kroomi. See on mikroelement, mis juhib täiskõhutunnet. Kui me sööme rohkem kressi, siis pole me enam nii näljased. Kressil on niivõrd neutraalne maitse, et seda on imelihtne ükskõik millisesse rooga lisada. Näiteks üle munapudru, võileiva peale või kalale ja kartulile.

Tähtis on süüa kressi hiljemalt pool tundi pärast noppimist, sest selle ajaga hakkavad väärtuslikud ained juba lagunema.

2. Murulauk

Murulauguleivafännidele on meil hea uudis! Murulauk kiirendab rasvapõletust ja sisaldab hulgaliselt mineraalaineid. Muuhulgas kaaliumi, mis reguleerib keha vedelikutasakaalu. Murulauku tasub aga osta ainult hooajal. Siis sisaldab taim enamikku vitamiine ja toitaineid ning seda on tunda ka maitses.

3. Münt

Uuringus selgus, et mündilehed annavad kiirema täiskõhutunde ja leevendavad näljasööste magusale. Münt on ka suurepärane asendus šokolaadile jms. Ta sisaldab ka mentooli, mis toimib rahustavalt ja krampe vabastavalt. Mündilehtede jaoks on ruumi igas seltskonnas — tees, toekas tomatiroas või kohupiimas puuviljaga.

4. Basiilik

Indiast pärit basiilik ei maitse ainult salatis superhästi. Rohelistel lehtedel on suur kaaliumisisaldus, mis aitab keha hästi veepeetuse korral. Tänu arvukatele sekundaarsetele taimsetele toimeainetele nagu flavonoidid ja karotinoidid annab basiilik tervislikule toitumisele tõhusa panuse.

Allikas: Freundin

Märksõnad
Tagasi üles