Nädalavahetus kodumaal kostitab hedoniste ja muusikasõpru

Liisbet Saue
, Sõbranna.ee reporter
Copy
Vanemuise suvekontsert.
Vanemuise suvekontsert. Foto: Visit Estonia

Parimad suveilmad on siin, mis tähendab, et enam ei pea vabas õhus muusikat kuulates lõdisema ega head toitu süües pleedi endale tihedamalt ümber sikutama. Tõsine ja tõhus isik saab rahumeeli puhata ning ette astuda nautija, võetagu mõnulemiseks siis gurmee, muusika või aeg endale.

Villa Ammende aias ootab Naudingufestival «Tunne», kus häid emotsioone pakuvad mitmesuguste kunstiliikide esindajad. Laupäev algab seal õige vara lastehommikuga, vanemad saavad teha mõnusat juhendatud hommikuvõimlemist. VahuVeiniViikend paradiisisaarel tähendab peente maitsete degustatsioone Kärdla jahisadamas ning mereäärse päikseloojangu nautimist koos hea muusikaga.

Keha ja meele eest korraga hoolitseb juba kaheksandat korda Haapsalu joogafestival. Lisaks heale peamiselt lambalihast valmistatud toidule pakuvad põnevust Eesti meistrivõistlused lambaliha grillimises Uulu Lamba Vestil, kus saab õpitubades teada muudki kasulikku ja põnevat lammaste kohta. Ning eks ole naudinguks lapsevanemale ka rahul, rõõmus ja väsinud laps, näiteks pärast Võru lastefestivali «Rõkkab rõõmust maakera» tsirkuse, mustkunsti, seikluste ja muu põnevaga.

Rõkkab rõõmust maakera.
Rõkkab rõõmust maakera. Foto: Visit Estonia

Suurematest ja tuntumatest muusikasündmustest leiavad sel nädalavahetusel aset Saaremaa ooperipäevad ja Viljandi folk. Väiksema mastaabi austajaid ootavad elektrooniline ja eksperimentaalne Kalana Sound HiiumaalHaapsalu vanamuusikafestival ja Pärnu bluusipäevad. Tartu looduslikus amfiteatris Toomemäel teeb rahvale tasuta vabaõhukontserdi Vanemuise sümfooniaorkester ning eri stiilides kvaliteetsed helid kõlavad Ida-Virumaal Rannapungerja tuletorni juures.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles