8 trikki, kuidas suvepäevitust pikendada (1)

Naine
Copy
Foto: Bruce Mars / Pexels

Vaevaga saavutatud suvejumet saab  õigete võtetega nii mõnegi nädala võrra pikendada. 

1. Niisutamine

Naha pruunistumine on kaitsemehhanism. Päike kurnab nahka, see tahab end kaitsta ja hakkab kooruma — toimub naha uuenemisprotsess. Seda aga annab tõhusa hoolduse abil aeglustada. Tasub palju kreemitada ja losjooniga niisutada, ja mitte üksnes vahetult pärast päikesevanni, vaid ka mitu nädalat hiljem. Eriti headeks niisutajateks on sellised toimeained nagu uurea, glütseriin, hüaluroonhape, shea-või ja jojobaõli. Ka duši all käies vali õlisisaldusega ja mahedad, pH-neutraalsed tooted. 

2. Dušš

Liiga sage, pikk ja kuum dušš muudab naha kuivaks, mis omakorda mõjutab pigmenti. Pikki kuumi vanne tuleks üleüldse vältida. Seega vali lühike ja mõõduka temperatuuriga dušš.

3. Ettevaatlik päevitamine

Lõunaeurooplastelt tasub kõrva taha panna, et palju targem on rannapäeva päikesevarju all nautida, mitte lõõskavas päikeses end küpsetada. On tõestatud, et varjus saab sama pruuniks. See võtab küll veidi rohkem aega, kuid see-eest püsib päevitus kauem ja on ühtlane. Ka kahjulike ultraviolettkiirte kiirgus on  varjus hajutatud ja seega oluliselt väiksem. 

4. Ettevaatust vananemisvastaste toodetega!

Vananemisvastaseid tooteid, mis sisaldavad kas puuviljahappeid või retinooli, tuleks vältida. (Intensiivse päikese perioodil tasub nagunii väga ettevaatlik olla!) Nende eesmärk on surnud naharakkudest lahtisaamine ja uue värske naha loomine, kus päevituspruun jume on teisejärgulise tähtsusega. Melaniin, mis värvib naha pruuniks, asub kõige ülemises nahakihis. Viimane uuenebki tänu nendele toodetele ja päevitus kaob seetõttu kiiremini.  

5. Igasuguse koorimise võib ära unustada

Samamoodi, nagu nahka koorivatest (puuvilja-)hapetest,  tuleks ka mehaanilistest koorimistest loobuda. Väiksed lihvivad osakesed hõõruvad päevituse maha. Parem on kevadel nahk enne päevitust korrapäraste koorimistega ette valmistada. 

6. Kanna õigeid värve

Kuld, oliiviroheline, intensiivne kollane, neoonroosa, tume beež ja roosa lasevad nahal soojema ja jumekamana välja paista. Ka valge ja hõbe tugevdavad seda efekti. 

7. Tee toodetega «järelpäevitust»

Varu endale päevitusjärgseid tooteid, niisutavaid emulsioone ja näokreeme, mis sisaldavad isepäevitajat. Nii saad oma pronksjumet mitme nädala võrra pikendada. Hea uudis seejuures on seegi, et kui sa oled juba veidi päevitunud, siis ei paista ka pealekandmisäpardused nagu  väiksed ääred või plekid nii selgesti välja. 

8. Toitu õigesti

Nahk vajab niisutust ka seestpoolt. Joo piisavalt, eelkõige mineraalvett. Roheline tee sisaldab antioksüdante, mis kaitsevad nahka. Ka vitamiini- ja kiudainerikas toit parandab nahakvaliteeti. Porgandites sisalduv karoteen ergutab melaniinitoodangut ja pidurdab samuti kahvatumaks muutumist. 

Allikas: Stylebook

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles