Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Valmistume suveks: millist karvaeemaldusmeetodit eelistada?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Suvi on kohe-kohe ukse ees ja taaskord tõstab pead küsimus, kuidas karvadest kõige mugavamalt vabaneda. Tutvustame erinevaid viise.

Kui eelistad odavat varianti: raseerimine

Kõige kiirem, lihtsam ja odavam viis karvadest vabanemiseks on raseerimine. Sul läheb vaja kõigest žiletti ja raseerimisvahtu (vahel ajavad asja ära ka dušigeel või seisma jäänud juuksepalsam). Samas kestab raseerimistulemus kõige lühemat aega ja võib tundlikes piirkondades põhjustada valusat ärritust. Enne raseerimist tee kindlaks, et nahk on pehme - soovitatavalt tee seda pärast kuuma dušši. 

Kui tahad kohe puhkuseks valmis olla: vahatamine

Erinevalt raseerimisest, mis lõikab karvad maha nahapinnalt, aitab vahatamine karvad välja tõmmata koos juurtega, mis tähendab, et tulemus jääb pikemalt püsima. Selle eest on vahatamine aga valusam. Vahatamine sobib kõigile kehaosadele ja parima tulemuse saavutamiseks soovitame pöörduda professionaali poole. 

Raseerimistulemus kestab enamasti 1-3 päeva. Karvaeemalduskreemi tulemus võib kesta 3-7 päeva. Vahatamine tagab tulemuse 2-4 nädalaks. Epilaatoriga saad karvadest lahti 2-4 nädalaks. Laser- ja fotoepilatsioon annavad püsiva karvavaba tulemuse.
Raseerimistulemus kestab enamasti 1-3 päeva. Karvaeemalduskreemi tulemus võib kesta 3-7 päeva. Vahatamine tagab tulemuse 2-4 nädalaks. Epilaatoriga saad karvadest lahti 2-4 nädalaks. Laser- ja fotoepilatsioon annavad püsiva karvavaba tulemuse. Foto: Shutterstock

Kui tahad lihtsat varianti: karvaeemalduskreem

Lisaks raseerimisele on lihtne kodus karvu eemaldada karvaeemalduskreemi abil. Spetsiaalsed kreemid sisaldavad kemikaale, mis muudavad karvad nõrgemaks, nii et saad need lihtsalt nahalt maha pühkida. Karvad kasvavad küll paari päeva jooksul tagasi, kuid on senisest pehmemad ja neid on lihtsam raseerimise teel eemaldada. Karvaeemalduskreemide suurim miinus on kemikaalide kandmine nahale, mis võivad põhjustada nahaärritust, kui lased neil liiga pikalt toimida. Kui soovid karvaeemalduskreemi kasutada näol, eelista kindlasti spetsiaalselt näo jaoks loodud tooteid.

Kui tahad karvadest igaveseks lahti saada: laser- ja fotoepilatsioon

Laser- ja fotoepilatsiooniga saavutatud tulemus püsib kõige kauem, kuid selle eest maksab kõige rohkem. Protseduuri käigus hävitavad laserkiired karvanääpsud, mis takistavad nende tagasi kasvamist. Püsiva tulemuse nimel tuleb käia 5-12 protseduuril, sõltuvalt karvakasvust ja piirkonnast, kirjutab The Everygirl.

Tagasi üles