K, 6.12.2023

Appi! Miks mu juuksed nii kuivad on?

Liisbet Saue
, Sõbranna.ee reporter
Copy
Foto: Shutterstock

Kui katkised juukseotsad, pusad ja üleüldine kuivus teevad ka sulle muret, loe edasi! Teeme selgeks, miks juuksed kuivaks muutuvad ja kuidas selle vastu võidelda. 

Dermatoloog Tina Kinsley toob välja, et kõige levinum põhjus kuivade juuste taga peitub erinevates soengustiilides, mida me üritame saavutada. Juuste föönitamine, lokitamine ja sirgendamine kahjustavad ja kuivatavad kiharaid. Abi on siinkohal õnneks lihtne: kasuta kuumakaitset, tee juustele regulaarselt maske ja kasuta palsamit, et kiharaid niisutada. 

Teine levinud harjumus, mis juukseid kuivatab, on liigne pesemine. Hea oleks pead pesta üle päeviti või kahe päeva tagant, sest siis saavad juuste naturaalsed õlid kuivuse vastu võidelda. 

Kuivad juuksed võivad olla ka hormoonide süü. «Antibeebipillid, rasedus ja menopaus põhjustavad kehas hormonaalseid muutusid, mis võivad mõjuda ka juustele, muutes need kuivaks ja rabedaks. 

Meeles tasub ka pidada, et liiga palju head ei ole hea. Sügavniisutavaid kerantiinihooldusi ei tohiks teha rohkem kui kaks korda aastas, sest kerantiiniga liialdamine võib juuksed hoopis kuivaks ja rabedaks muuta, kirjutab PureWow.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles