Sõbranna soovitab: 6 ülilahedat üritust, mida sel nädalavahetusel Eestis külastada

Naine
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kevadlaat
Kevadlaat Foto: Visit Estonia

Sedamööda, kuidas puudel lehed üha nähtavamaks muutuvad, ilmuvad sündmuste kalendrisse igasugu laadad ja taimefestivalid, teab Visit Estonia. Vali lähim, või vastupidi, just kõige kaugem ja huvitavam, ning sõida kohale!

Laupäeval ja pühapäeval Romantilisel Rannateel toimuv Võilillefestival tõstab taas esile eestlaste võimalused ja oskused tulla kevadväsimusest välja looduse, mitte vitamiinipurgi toel. Pakutakse huvitavaid roogi, näiteks umbrohupitsat, õpitakse töötubades valmistama tervislikkke ja maitsvaid soomeugri toite, kuulatakse põnevaid esinejaid.

Pärnu taimelaat on maiuspala aiakollektsionääridele, kus infot vahetada ja teadmisi ammutada Eestist, Lätist ja Leedust kokku sõitnud aiafanaatikutelt. Müügil on kõik tarvilik, alates seemnetest ja istikutest, lõpetades aiatehnikaga. Narva kevadlaat toob laupäeval samuti kõigist Balti riikidest kokku kaupmehi, kes müüvad aiatooteid, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, aga ka tööstuskaupa. Restoran Manufaktuur pakub spetsiaalselt laadapäevaks valmistatud erimenüüd.

Foto: Visit Estonia

Tartus heliseb Mailaul, kus artistid näitavad korraga kolme talenti, olles ise muusika autorid, tekstikirjutajad ja esitajad. Erinevates kontserdipaikades kõlab looming folgist jazzi ja elektroonilise ambientini. Muusikalise saateta säravat sõna saab nautida laupäevani vestlusringides, lavastustel jm rahvusvahelisel kirjandusfestivalil Prima Vista. Palju harjutanud spordisõbrad on oodatud emadepäeval Otepääle Tartu maastikumaratonile, lühemad distantsid toimuvad Tartumaal Uderna külas ning laste- ja noorteüritused juba varem Tähtvere spordipargis

Tagasi üles