Uuring: aastaks 2050 on iga teine maailmas lühinägelik

Naine
Copy
Foto: Bruce Mars / Pexels

Tundidepikkusel arvuti, nutitelefoni ja tahvelarvuti andunud vaatamisel on oma tagajärg: uuringu kohaselt on 2050. aastaks pooled inimesed maailmas lühinägelikud. Kuidas oma silmi selle eest kaitsta?

Kuigi meie eluootus aastatega kasvab, muutuvad meie silmad üha kehvemaks. 

South Walesi ülikooli ennustuse kohaselt on aastaks 2050 iga teine inimene (50%) maailmas lühinägelik. Võrreldes aastaga 2010, kui see oli 27,8 protsenti, on see tormiline kasv.  

Üheks lühinägelikkuse põhjuseks peetakse üha suuremat digitaliseerumist, mida tuleb igal elualal järjest rohkem ette. Lõputu ekraani jõllitamine loomulikult silmadele head ei tee. 

Eriti puudutab see probleem noori. Euroopa piires on just 25-29 aasta vanuste noorte seas kõige rohkem lühinägelikke (47,2%). Paljud ei ole üksnes suured veebiavarustes surfajad, vaid veedavad üldse liiga palju aega (nuti)seadmetes.  

Üks suur nägemise halvemuse poole mõjutaja on lähitöö ja kunstvalguse kombinatsioon, sest just siis tuleb silmi eriti pingutada, nad kuivavad ja väsivad kiiremini. 

Siiski me saame ka ise oma silmade tervist turgutada, olgu selleks silmajooga, silmatilgad, päevavalguse käes töötamine või ka sinist valgust mahendavad prillid, mis säästavad silmaproteiine ja -lipiide.

Töökohal luba enda silmadele tihedamini pause ja sulge nad iga tund 15 kuni 30 sekundiks. 

Allikas: Fit For Fun

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles