7 nõuannet, mida teha kehva vereringe korral

Naine
Copy
Foto: Artem Bali / Pexels

Tõusid liiga kiiresti püsti ja nüüd on silme ees must? Seda ei juhtu ainult noortel tüdrukutel, vaid ka täisjõus meestel. Eriti kui süüakse vähe või istutakse kirjutuslaua taga terve pika päeva ja pole lihtne uuesti tegutsema hakata. Mida  siis teha? 

Kui märkad, et oled väsinud ja loid, viska esimese asjana pikali ja sõna otseses mõttes jalad seinale, et veri saaks kergemini ülakehasse voolata.

Kuidas oma vereringet veel toetada?

1. Lase endal rahulikult olla

Vererõhu kõikumised on sageli märk stressist. Hinga rahulikult sisse ja välja ning otsusta, et ülejäänud päeva võtad rahulikumalt. 

2. Joo piisavalt

Vesi aitab samuti vererõhku stabiliseerida. Ka smuuti või meega tee on abiks, kuna need annavad kiirelt energiat seedimist koormamata. 

3. Mine jalutama

Isegi kui tunned end täiesti kurnatuna, mine välja! Värske õhk ja mõõdukas liikumine aitavad rohkem hapnikku omastada ja verel jälle paremini ringelda. 

4. Maga korrapäraselt

Magades keha uueneb ja saab päevastressist välja tulla. Vähene ja ebaregulaarne uni hoiavad keha endiselt pinges ja see kurnab omakorda vereringet. 

5. Aita kofeiiniga

Kofeiin ja teiin ergutavad vereringet, seega võib tass kohvi vaevusi leevendada. Siiski ei tohiks keha liigse kofeiiniga kurnata ja tuleks rohkem veejoomisse panustada. Kui oled kofeiini suhtes ülitundlik, jäta see samm üldse vahele. 

6. Treeni oma vereringet

Tasapisi saab ka treeninguga vereringet parandada. Sobivad kõik alad, mis ergutavad verevarustust, näiteks sport, värske õhk, saun või külm dušš. 

7. Väldi suitsu ja alkoholi

Tubakas, alkohol ja narkootikumid koormavad vereringet, kuna keha vajab pärast seda tublisti energiat ja vedelikku, et jälle taastuda. Jääkained võivad ka veresooni ahendada ja isegi ummistada, mille tagajärg on kõige halvemal juhul südameinfarkt või insult. 

Millal peaks arsti juurde minema?

Liiga madal vererõhk pole kaugeltki nii ohtlik kui liiga kõrge vererõhk, aga kui sul on juba mitu tundi esinenud vereringehäireid, tugevaid peapööritushooge, südamerütmihäireid või valusid rinnakus, ja hoolimata kõigist neist nõuannetest paremaks ei lähe, siis tuleks igal juhul arsti juurde minna. 

Kui sa parasjagu paastud või pead dieeti, ja on probleeme, siis tuleks end järgmistel päevadel pigem säästa ja täisväärtuslikumalt toituda, ning samuti arstiga asja arutada, kuidas edasi toituda. 

Allikas: Men's Health

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles