N, 8.06.2023

Mehed paljastavad, miks nad naisele petmise andestasid

Naine
Facebook Twitter
Comments
Foto: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Scanpix

Kui suhtes petetakse, seisab ees keeruline otsus, mida edasi teha. 

Insider vahendab viie mehe lugusid, miks nad otsustasid oma partnerile petmise andestada. 

1. «Minu tüdruksõber, kellega oleme koos olnud keskkoolist saati, ameles Mehhikos käies ühe kutiga. Järgmisel päeval helistas ta mulle nuttes ja rääkis kõik ära. Ta oli olnud purjus, nad tantsisid ööklubis ja ta tegi rumala vea. Sel ajal ma olin nii vihane, et läksime kohe lahku. Võttis aega, enne kui ma aru sain, kui äge inimene ta oli, et üles tunnistas. Hiljem sain teada, et kõik tema sealsed sõbrad proovisid teda veenda, et ta mulle ei helistaks ja üles ei tunnistaks, aga ta tegi seda ikkagi.»

2. «Ma andsin talle teise võimaluse lihtsalt sellepärast, et tal oli oma teo pärast siiralt süda murtud. Ta tuli minu juurde, tunnistas seda ja lagunes täielikult koost. Ta on nüüd teistsugune inimene ja ma usaldan teda rohkem, kui kedagi teist oma elus, kuigi see võttis palju aega, et ta mu usalduse tagasi teeniks. Sellest on möödas viis aastat ja meie suhe ei saaks õnnelikum ollagi.»

3. «Ma andestasin oma teisele poolele, et ta mind väljas käies pettis. Ma andsin talle teise võimaluse, sest ta rääkis minuga. Ta rääkis mulle kõigest, mida ta järgmisel hommikul mäletas ja tal oli väga kahju. Mis peamine, ma ütlesin talle, mida kõike on vaja, et ma teda uuesti usaldama õpiksin. Kuigi see teekond ei ole olnud täis päikest ja roose, on meievahelised suhted head ja ma usaldan teda.»

4. «Mu naine pettis mind. Lõpuks oli aga andestamine lihtsam kui uuesti otsast alustamine. Ta kahetses seda, elimineeris selle mehe oma elust ja tõotas mulle, et heastab oma vea. Meie suhe ei saa kunagi päris endiseks, aga see on okei. Me oleme õnnelikumad, kui iial varem.»

5. «Kui ma sain teada, et tal oli afäär, tahtsin ma koheselt lahutust, kuid minu sõber, kes oli sama läbi elanud, andis mulle väga head nõu. Ta soovitas oodata vähemalt kaks kuud enne otsuse tegemist, et viha ei oleks peamine põhjus. Nii läksime me nõustamisele ja protsessi käigus, me avanesime ja arutasime kõike, mis meie vahel toimus. See oli üllatavalt vabastav. Me ei olnud aastaid üksteise vastu ausad olnud ja meil oli terve hulk lahendamata probleeme. Nii me töötasime selle kallal ja õppisime oma armastuse keeli ja proovisime suhte tööle panna. Ja see on olnud 1000 protsenti parem kui enne. Pärast sellist katsumust, tundub meile, et see suur trauma suurendas meievahelist lähedust.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles