Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

Ainult meestele: kuidas korraldada sõbrale unustamatu poissmeesteõhtu?

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Foto: Shutterstock

Poissmeesteõhtule mõeldes tuleb ilmselt paljudele silme ette pöörane pidu, mis läheb kindlasti ülekäte. Tegelikult on need üritused aina stiilsemad ja ägedamad. Korraldajad räägivad, kuidas pidu organiseerida ning millega parimat sõpra üllatada.

StoryStore peo- ja pulmaagentuuri pulmakorraldaja Irina Jakobsoni sõnul on poissmeesteõhtu ajalooliselt olnud soliidne ja väljapeetud black tie üritus, kus öeldi tooste ja tõsteti klaase nii pruudi kui ka peigmehe terviseks. Üldjuhul korraldas selle peigmehe isa. Ka peojuht ja poissmeestepidude korraldaja Valdik Kask selgitab, et traditsioon on alguse saanud pulmaeelsest vastuvõtust ning alles hiljem kujunes sellest n-ö viimane õhtu vallalisena, mille eesmärk on peigmees proovile panna ning katsetada, kas ta on valmis abiellu astuma.  

Kui pahatihti tõi poissmeesteõhtu kaasa palju alkoholi ning kippus sarnanema juba rebaste retsimisega, mis hõlmas vastumeelseid ja alandavaid tegevusi, siis praegu on suund pigem sellele, et nalja peab saama, kuid mitte poissmehe alandamise arvelt, vaid ikka nii, et tal endal oleks ka lõbus, räägib Kask, kes on aidanud korraldada mitu ägedat ja meeldejäävat õhtut.

Stiilne sündmus

Eestis on poissmeesteõhtud väga levinud, räägib Jakobson, kuid harvem kasutatakse selleks korraldaja teenust – enamasti organiseerivad peo peigmehe sõbrad. Kask lisab, et tema poole pöördutakse sageli sooviga korraldada poissmeesteõhtu, mis ei hõlmaks lihtsalt ohjeldamatut alkoholitarbimist, vaid oleks mõnusa sisuga meeldejääv õhtu, kust ei puudu peigmehe proovilepanek või eneseületamine.

Trende poissmeesteõhtute korraldamisel on keeruline välja tuua: see oleneb konkreetsest inimesest ja sõprade fantaasiast, tõdeb Kask. Pigem soovitakse sisukat ja meeldejäävat programmi. Rohkem toimub poissmeesteõhtuid suvel linnas, kuid üha rohkem on tegevused liikumas ka kaugemale, kus on võimalik midagi põnevat teha. Näiteks käiakse Tallinnale üsna lähedal Laitse Rallypargis.   

Ka Jakobsonil on hea meel, et poissmeesteõhtute tavad on muutumas ning ohjeldamatu pidutsemise asemel nähakse korraldamisega rohkem vaeva ja pannakse peig proovile erinevates hullumeelsetes ja naljakates olukordades. Pakutakse elamusseiklusi –  näiteks benji- ja langevarjuhüppeid, teletornist laskumist, paintball’i lahinguid, põgenemistube, renditakse limusiine või spetsiaalseid peobusse, minnakse purjetama. Väga populaarseks on muutunud nädalalõpureisid lähinaabrite juurde Riiga või mõnda teise Euroopa pealinna. Pidutsemine ei ole poissmeesteõhtutelt kuhugi kadunud, kuid korteripeod on asendunud stiilsemate üritustega, tõdeb Jakobson.

Tunne oma sõpra

Et pidu korda läheks, tuleb üsna hästi tunda abiellujat, rõhutab Kask – mõelda sellele, millega ta tegeleb, mis talle meeldib, mis kindlasti mitte. Jakobson lisab, et just seetõttu ongi oluline, et poissmeesteõhtu korraldaksid tema parimad sõbrad. Muidu võib juhtuda, et enda sülest leiab strippari poissmees, kes seda üldse ei soovi või end rannal ratsutamas mees, kes kardab hobuseid nagu tuld, toob Jakobson näiteid.

Kask selgitab, et tema korraldatud poissmeesteõhtu algab põhjalikust taustakontrollist, mille põhjal paneb ta kokku sobiva programmi. Näiteks on ta organiseerinud lõbusaid seiklusmänge, kus peigmees saab pärast iga ülesande lahendamist uue vihje või suuna, kuhu liikuda.

Ta meenutab pidu, kus peigmees pidi minema sõbraga kalale, ent teel võeti peale hääletaja, kes ulatas peigmehele ümbriku. Ümbriku sisust selgus, et kalale ei lähe küll keegi. Selle asemel tuli peigmehel ära anda kõik kaasaolevad asjad, riietuda kostüümi (mitte alandavasse, vaid lõbusasse ning sobivasse) ning ümbrikust leitud juhiseid jälgides sai alguses lõbus seiklus, kust ei puudunud kuumaks köetud saun Vabaduse väljakul, ühispilt ergutustüdrukutega ning muud seiklused Tallinna vanalinnas.

Pigem kõige lähemad

Kask arvab, et poissmeesteõhtul osalejate arv võiks olla 10–15 ümber. Kui inimesi on rohkem, siis võib tekkida olukord, et kõik ei saa tegevustes kaasa lüüa, liikumine on aeganõudvam, kõigiga ei jõua suhelda. Jakobson nõustub ning lisab, et suuremale seltskonnale on väga keeruline organiseerida üritust, mis kõigile meeldiks ning oleks ka rahaliselt vastuvõetav. Samas soovitab ta meeles pidada, et eelkõige ei ole õhtu mõeldud poissmehe sõprade lõbustamiseks, vaid ikka vastupidi.

Rääkides korraldustiimist, soovitavad mõlemad piirduda paari kuni viie inimesega. Sellest piisab, et ülesanded omavahel jagada ning kiiresti otsustada. Poissmeesteõhtu korraldamisega tasub alustada vähemalt paar-kolm kuud enne pulmi, arvavad Kask ja Jakobson, siis on suurem tõenäosus, et soovitud kuupäevaks on võimalik teha broneeringuid. Lisaks on see üldjuhul aeg, mida inimesed enam-vähem saavad planeerida. Tavaliselt peetakse poissmeesteõhtut nädal-kaks enne pulmapäeva, kuid kumbki ei soovita seda korraldada päev või kaks enne pulmi.

Kuus soovitust ägedaks poissmeesteõhtuks

Peojuht ja poissmeesteõhtute korraldaja Valdik Kask annab nõu, kuidas organiseerida vägev poissmeesteõhtu.

  • Mõelge läbi õhtusangari elu: milline on tema elustiil, elutempo, hobid, tõekspidamised, iseloom.
  • Kutsuge kokku õhtusangari sõbrad ning arutage läbi erinevad mõtted ja ideed.
  • Koostage programm. Pange paika plaan ning leppige kokku ajad tegevuse läbiviijaga.
  • Vajadusel küsige nõu või kaasake korraldusmeeskonda mõni poissmeestepidude teenusepakkuja.
  • Kindlasti ärge korraldage poissmeesteõhtut päev või kaks enne pulmi.
  • Valmistage hoolikalt ette õhtu algus. Seltskond, kes saadab õhtusangarit, peab olema ühisel ja positiivsel lainel, see aitab peigmehel tunda ennast hästi.

Tee:

  • Pange paika ajakava ja kindel eelarve. Kõigil ei ole võimalik peole kulutada suurt summat, ent osa võtta sooviks enamik.  
  • Mõelge peigmehe võimalikele soovidele ja võimalusel keerake vinti veidi üle, et adrenaliin möllama panna.
  • Hea õhtu juurde kuulub hea toit. Tihti mõeldakse läbi tegevused, kuid toit unustatakse.

Ära tee:

  • Ärge tehke poissmeestepeost lihtsalt üht saunaõhtut. Saunas saate koos käia ka siis, kui sõber on juba abielus.
  • Õige kogus alkoholi võib peole küll särtsu lisada, kuid pidage piiri.
  • Ärge mõelge välja asju, mida te ka ise teha või tunda ei tahaks – igal proovilepanekul on piir ning mõni tegevus võiks seiklusfilmi jäädagi.
Tagasi üles