Trennis käivale inimesele soovitab Põld kindlasti ka liha söömist, et organism saaks vajalikul hulgal hemoglobiini jm rakkude uuenemiseks vajalikku.
«Näiteks inimene, kelle füüsiline koormus on suur, peaks sööma liha vähemalt kaks korda nädalas – mida noorem treenija, seda enam,» kinnitab armastatud tohter ja lisab, et trenniskäijad peaksid arvestama ka, et mida intensiivsem on treening, seda suurem on nälg. Ja mida suurem on nälg, seda rohkem tahab organism süüa. Seega on arvamus, et treeninguga võetakse palju alla, ekslik - pigem võib tekkida ülekaalulisus.
Kogenud arsti soovitab kuulata igal võimalusel oma keha, nii end liigutades kui ka energiavarusid täiendades.
«Keha ütleb meile väga palju ette, kas süüa või mitte ja mis aineid ta parasjagu vajab. Kui organismis on mingi aine puudus, annab keha sellest aju kaudu märku – seda tasuks kuulata ja proovida selle järgi elada.
Õigem on seda võib-olla teha pärast treeningut, kui organismi ainevahetus on kiirenenud – siis tekivad isud, mis on tõenäolisemalt õiged, ehkki siis peab kiivalt koguseid reguleerima,» manitseb asjatundja ja lisab, et kuna inimorganism on ääretult biorütmide lembeline, võiks ka nendega arvestada.
Sellest johtuvalt on oluline nii treeningute regulaarsus kui ka järjepidevus. See tähendab, et hommikvõimlemine on omal kohal iga päev, ka nädalavahetustel, aga organismi tund-poolteist kurnavast treeningust piisab 3 korrast nädalas, et keha saaks ka piisavalt puhata.
Eriti hea, kui trenni tehtaks igal nädalal samal ajal, sest kuna keha armastab kindlaid rütme, on ta siis pingutuseks paremini valmis. «Kui trenn on kindla intervalliga, kindlatel päevadel ja kellaaegadel, õpib organism sellega väga hästi hakkama saama. Nagu toitumisegagi, kui süüa regulaarselt ja kindlatel aegadel. Kui elu on ööpäeva-, kuu- ja isegi aastarütmides paigas, on tal ka kergem stressi ja väsimusega toime tulla.»