GALERII: Iris Janvier' kevadine kollektsioon toob ellu värvi ja sära

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee ja teemaveebide osakonna juhataja
Copy

Eile esitleti Tallinn Fashion Weeki esimesel päeval Iris Janvier’ ready to wear kevadkollektsiooni.

Iris Janvier 2019 kevadhooaeg on jätkuvalt truu minimalismile ja täiuslikele lõigetele, mida inspireerib seekord pakatava looduse hunnitu lihtsus, tärkamise tulivärske energia ning imetabane korrapära. Moaelava vallutavad täidlaselt kollased mimoosiõied kõnetavad oma lõunaprantsuse aktsendiga ning jutustavad päikeseliselt särades igatsevast armastusest, sensuaalsusest ning  hingerahu leidmisest.

Iris Janvier’ maailmas sümboliseerib mimoos ka hellitavalt pehme mugavuse, moe, kvaliteedi, ajatu stiili ning värskete kevadtrendide ühinemist. See kollektsioon on kui ekspositsioon riideesemetest ning aksessuaaridest, mis lihtsalt peavad ühe intellektuaalse ning loova naise garderoobi kuuluma.

Kollektsioonist leiab nii huvitava lõikega püksid ja seelikud, militaarsetest vormirõivastest inspireeritud jõulise õlajoonega suvemantlid kui ka kontrastina voogavad drapeeritud detailid. Justkui maalikunstniku stuudios vaarikapunase ning taevasinise värviga pritsitud mustritega kleitide kõrval annavad endast murtud sinkjate toonide taustal märku ka võised kaameli- ning sügavad tubakakarva toonid ja puhas mitmekülgne valge. 

Siluettides mängleb vabadus, kuid säilib Iris Janvier’ moemajale niivõrd iseloomulik geomeetrilisus. Kõigis kollektsiooni esemetes tuksleb 70ndatele iseloomulik sensuaalne kergus, mis loob šikki kontrasti vormirõivastest tuletatud distantseerituse tundega.

Selle hooaja unikaalse Iris Janvier’ mimoosikanga loojaks on disainer Erin Tooma. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles