R, 31.03.2023

5 nõuannet paastuajaks: kuidas kiusatustele paremini vastu panna

Naine
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Heike Rau / PantherMedia / Heike Rau

Igal aastal paastutakse alates tuhkapäevast suure reedeni ja üha enamad loobuvad peale toidu ka muudest ahvatlustest nagu maiustused, sotsiaalmeedia ja telefon. See pole siiski alati lihtne.  Need viis vihjet aitavad loobumistega paremini toime tulla. 

1. Miks sa tegelikult paastud

Ükskõik, kas sa paastud usulistel kaalutlustel, tervise pärast või auahnusest, kuid kõigepealt peaksid iseendale selgeks tegema, miks sa seda teed. See hoiab sind paastu ajal õigel kursil ega lase rajalt kõrvale kalduda.

Samas pole vaja ka üle pingutada ja kõigest ühekorraga loobuda. Ka šokolaadi ärajätmine võib raske olla, kui see on senini olnud sinu igapäevane leib.

2. Leia asendustegevused

Enam ei ole need ajad, mil paastumine tähendas ranget askeesi. Otsi ja tekita endale uusi harjumusi. Näiteks kui sul siiani oli kombeks pärast tööd klaasike õlut võtta, siis sega nüüdsest alates endale õhtul üks värske smuuti, söö magusa asemel tervisesnäkke ja loe sotsiaalmeedia postituste asemel raamatut. Ümberharjumine ei pruugi alati lihtne olla, aga pea vastu — pärast esimest kolme-nelja päeva on kõige hullem juba möödas. 

Foto: Bennie Lukas Bestern/ Pexels

3. Koos, mitte üksi

Midagi läbi teha on tihti kahekesi või grupiga lihtsam kui üksinda. Seepärast tasub plaani pidada kas sõprade või pereliikmetega — ja koos paastuda. Üksteist pidevalt motiveerides on lihtsam paastumisega jätkata.  

4. Otsi tasakaalu

Otsi paastuajal tasakaalu, et mitte ahvatluste küüsi langeda ja loomulikult ka vaheldust oma argipäeva tuua. Üks lihtsamaid vahendeid, kuidas magusast kergemini loobuda, on sport. Kui oled laisemat tüüpi, võta aeg maha ja mine vanni, sauna või spaasse. Ehk kulub sulle aga ära väljasõit maale või mere äärde nädalavahetusel?

Lõõgastus on paastuajal üks olulisemaid asju, kuidas end välja lülitada ning endas tasakaal ja sisemine rahu leida.  

5. Ära anna alla!

Paastumine võib olla väga kurnav. Kui sa oled siiski korra kiusatusse langenud ja «patustanud», ei tähenda, et nüüd on kõik läbi. Jah, sa rikkusid oma paastumist, kuid see ei tähenda, et kogu paast tuleks pooleli jätta. Jätka ja mine lõpuni välja ning sa võid enda üle paastuaja lõppedes väga uhke olla!

Allikas: Vital

Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Märksõnad
Tagasi üles