T, 3.10.2023

Virtuoza by Liisi Tui on inspireeritud säravatest ja erudeeritud naistest

Liisbet Saue
, Sõbranna.ee reporter
Facebook
Comments
Virtuoza by Liisi Tui.
Virtuoza by Liisi Tui. Foto: Christina Peterson

Sõbranna tutvustab sulle järjest Tallinn Fashion Weekil osalevate disainerite kollektsioone ja eksklusiivseid moefotosid. VIRTUOZA by Liisi Tui on Eesti moebränd, mis on loodud moedisaineri ja kunstniku Liisi Tui poolt. VIRTUOZA looming on mõjutatud kaunitest kunstidest, armastusest ilu ja naiselikkuse vastu ning kahtlemata säravatest, põnevatest, erudeeritud naistest.

VIRTUOZA põhimõtteks on püüelda parema homse, puhtama looduse ning jätkusuutliku moe suunas. Bränd kasutab kvaliteetseid ja naturaalseid kangaid, mis pärinevad luksusbrändide ülejääkidest, mis annab omakorda võimaluse luua rõivaid nooblitest materjalidest, tekitamata juurde uusi kangaid ja uusi jääke ning kasutades arukalt ära seda, mis on maailmas juba olemas. Luksusliku siidi ja sameti kõrval on VIRTUOZA loomingus läbivaks teemaks originaalmustrid - sügavalt tunnetusliku meeleoluga mustrid on abstraktse iseloomuga, meenutades sundimatut värvide mängu ning olles inspireeritud loodusest ja kujutavast kunstist.

Virtuoza by Liisi Tui.
Virtuoza by Liisi Tui. Foto: Christina Peterson

Tallinn Fashion Week 2019 raames tuleb esitlusele VIRTUOZA 2019 kevadsuvine kollektsioon, mille muusaks on salapärane ja ürgne naiselikkus - mängualdis ja õrn, kuid piiritult tugev oma hapruses. Inspiratsiooni on disainer leidnud südasuvisest loodusest: luitunud maastikuvaadetest, liivakarva miraažist ja päikesest rammestunud hetkedest.

Brändi ready-to-wear kollektsioonist leiab leebeid ja vanutatud toone nagu beež, kahvatu roosa ja mündiroheline ning võluva aktsendina säravat kollast ja smaragdrohelist. Lavale tuleb kergeid ja õhulisi kevadsuviseid kleite, nii voogavas siidivahus kui peenelt timmitud vormides, samuti day-to-night iseloomuga kergeid pluuse ja taljet rõhutavaid poolpikkuses seelikuid. Läbivaks teemaks on naiselikke vorme embav siluett ning rõivaid ilmestavad andeka ja kõrgelt auhinnatud Eesti ehtekunstniku Marita Lumi (LUMINEE) autoriehted.

Virtuoza by Liisi Tui.
Virtuoza by Liisi Tui. Foto: Christina Peterson

VIRTUOZA by Liisi Tui astub kevadise Tallinn Fashion Weeki raames lavale neljapäeval, 21. märtsil kell 18.00 Kultuurikatlas. TFW piletid on saadaval Piletilevis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles