Keelamine on kindlasti allergiaga kokkupuutuvatele vanematele tuttav teema. Kui mõni toiduaine on lapsele keelatud, siis täielikult, vähemalt mõneks ajaks. Närvesööv kauplemine ei vii sihile, kui laps teab, et see on kasutu. Kui laps võib mõnd asja süüa piiratud koguses, siis jäädagu ka sellele kindlaks. Näiteks püüdes hoiduda ebatervislikust toidust, võib teha peres kokkuleppe, et sööme friikartuleid ja grillvorsti vaid aiapeol ja mitte rohkem kui kord nädalas.
Ennetamine hoiab ära arusaamatusi
Läheneva jõulupeo, sünnipäeva või küllamineku eel on hea lapsele meelde tuletada eelnevaid
kokkuleppeid, mis on keelatud toidud ning kuidas laps võiks ise keelduda, kui talle pakutakse midagi, mis tema menüüsse ei kuulu.
Ka oma tuttavatele, külalistele on vajalik teada anda, millised söödavad kingitused on teretulnud ja millised mitte. Kuna allergia ja toidutalumatused on aktuaalsed, siis vaevalt, et lasteasutuses oleks kellelgi midagi selle vastu, kui esitate oma soovi lapsele tehtava kingituse sisu kohta.
Muidugi eeldab see lisapingutusi, kellegi teise vastutulekut, et just teie lapsele erandeid tehakse. Asi on siiski seda väärt, kui laps saab just talle sobiva paki ja te ei pea muretsema, et peate last kurvastama temalt kingitust ära võttes.
Küllap on ka olukordi, mis lahenevad just seeläbi, et vanem võtab lapsele sobivad toidud, maiustused ise kaasa, pakub teiselegi ning siis on vähem põhjust keelamiseks ja tuju rikkumiseks.