Kuningliku pere liikmete kiindumusavaldused tekitavad alati palju furoori ja põhjustavad küsimusi, kas ka protokoll sellist käitumist lubab. Teeme selgeks, millised reeglid kehtivad Briti kuninglikule perekonnale tegelikult.
Kui palju suudlusi on tegelikult lubatud? Kuningliku perekonna reeglid avaliku kiindumuse näitamiseks
Ametlikel üritustel on avalik kiindumuse näitamine keelatud
Etiketiekspert Myka Meier selgitas ajakirjale People, et suure tõenäosusega ei pea vanematele kuningliku perekonna liikmetele selgitama, kuidas avalikel üritustel käituda ja kas nad tohivad või ei tohi avalikult kiindumust näidata. Usutavasti oskavad nad ise arvestada, millal on see sobilik ja millal mitte. «Kuningliku pere liikmed kohandavad oma käitumist sageli vastavalt üritusele. Tõsistel ja ametlikel üritustel on vähem tõenäoline, et kiindumusavaldusi näidatakse, seevastu vabamal üritusel, võib see olla lubatud,» selgitab Meier.
Mitteametlikud üritused annavad vabaduse
Ajakiri Cosmopolitan soovitab mõelda nii: kas sina suudleksid oma kaaslasega avalikult oma töökoha jõulupeol? Tõenäosus on, et ei suudleks, sest tegemist on ametialase üritusega. Ilmselt teeksid seda aga jõulupeol sõpradega. Sama lugu on ka kuningliku perekonnaga. Neil on lubatud avalikult kiindumust näidata, kui nad parasjagu «ei tööta».
Avalik kiindumuse näitamine ei tähenda tingimata puudutamist
Iga kord, kui kuningliku perekonna liikmed on käest kinni hoides fotodele jäänud, kerkib küsimus protokolli rikkumise kohta. Tegelikult on neil lubatud ka osadel ametlikel üritustel käest kinni hoida või teineteist puudutada.
Mõnikord on kiindumuse näitamine lausa kohustuslik
Mõnikord tundub, et kuninglik perekond lausa julgustab avalikult kiindumuse näitamist. Näiteks on suudlus huultele saanud traditsiooniks heategevuslikel polovõistlustel.
Ei mingeid kiindumusavaldusi kuninganna juuresolekul
Kuigi on teada, et kuninganna Elizabeth II hoiab aeg-ajalt prints Philipi käest kinni, siis suurema osa ajast ei näita see paar avalikult oma kiindumust. Kuninglik biograaf Gyles Brandreth selgitab, et see on nii tänu nende põlvkonna ajaloolistele väärtustele ja sellesse tuleb kuninganna juuresolekul austusega suhtuda ka nooremal põlvkonnal.
Kokkuvõtvalt võivad kuningliku pere liikmed kiindusavaldusi näidata nii, kuidas tunnevad, peaasi, et nad ei teeks seda «tööl olles» või vanaema silme all.