Pendeldavad vanemad: ei suuda kumbagi lähenemist pidevalt järgida. Püüdes kuldset keskteed saavutada, pendeldavad nad edasi-tagasi, olles kord karm, kord leebe, kord keelav, siis lubav, kord võitja, siis kaotaja. Need on ebakindlad vanemad ja kõige enam segaduses.
Need võivad olla ka kurnatud ja väsinud vanemad, kellel ühel hetkel saab lihtsalt mõõt täis ja nad plahvatavad. Ka laps on sellisel juhul ebakindel ja segaduses: ta ei tea, mis on lubatud mis keelatud. Ta ei saa täpselt aru, kas temast hoolitakse või mitte.
Lapse esmaseks vajaduseks on tunnetada armastavat käitumist. Olla lapsevanem tähendab tegelikult olla eelkõige mõistev, hooliv ja armastav inimene oma lapse jaoks. See ei tähenda, et lapsele on kõik lubatud või vastupidi keelatud. Ka vanemal on oma vajadused.
Parim viis kasvatuses on see, kus ei ole kaotajaid ja võitjaid.
See on võimalik siis, kui vanem kuulab ja mõistab lapse vajadusi ning aitab leida neile sobiva lahenduse. Laps muutub trotslikuks siis, kui me ei ole teda õigesti mõistnud või tema vajadustega arvestanud.
Väikelapse trotsi ja jonni peamiseks põhjuseks on see, et vanem ei leia temaga tegelemiseks piisavalt aega. Ta võib küll näiliselt lapsega tegeleda, kuid olla tema jaoks seejuures psühholoogiliselt kättesaamatu.
Lapse käitumises peitub sellisel juhul sõnum oma vanematele: «Ma ei tea, kas te minust hoolite. Kui te minu peale karjute, siis tähendab see, et te ei taha ega salli mind, sest ma olen paha.».