«See teema on tõesti väga ränk. Teade eksmehe käitumisest, kus kõne all on võimalik teismelise tüdruku vägistamine, on kindlasti ehmatav ja uskumatu, pealgi kui tagasi mõeldes tundub teile, et kaduvust seesugusele käitumisele te ei märganud.
Samas on elu tihti ettearvamatu, elus juhtub igasuguseid asju, inimesed muutuvad, erinevad olukorrad võivad anda väga erinevaid, sh ka traagilisi tulemusi, halvad kokkusattumused ja juhused saadavad elu alati.
Ühelt poolt: süüdistuse esitamine ei ole veel süüdi tunnistamine. Teie eksmees on täiskasvanud inimene, kes on täielikult vastutav oma tegude eest, kui juhtunut uuritakse, selgub ka tõde. Kõige olulisem taolistes juhtumistes on see, et laps, kes on väidetavalt kannatada saanud kas seksuaalset väärkohtlemist või keda on vägistatud, saaks kohe professionaalset abi. Ka täiskasvanul on seesuguseid lugusid kuuldes või nendega lähemalt kokku puutudes selle infoga ja seda saatvate raskete tunnetega enda sees toime tulla. Laps aga ei suuda mitte kuidagi selle olukorraga iseseisvalt toime tulla.
Ka seda tuleb ette, et asja uurimise käigus selgub, et uuritavas juhtumis on segamini tõelisus ja fantaasia. Teismeline ei ole täiskasvanu, tema arusaamad on teistsugused kui küpsel inimesel.
Tähtis on, et laps saaks abi ja et professionaali abiga saaks selgeks, mis täpsemalt ja miks juhtus, mis tähendus sellele anda, kuidas sellega toime tulla jne. Võib küll olla, et pere, kust tuli seesugune ränk süüdistus, ei ole aus (nagu te kirjutate), kuid uurida on juhtunut tingimata vaja.
Vastava ettevalmistuse saanud psühholoogid on olemas näiteks Tartu Laste Tugikeskuses või Tallinna Laste Tugikeskuses. Ja tõesti, lõpuks võib ju ka selguda, et teie eksmees pole korda saatnud midagi seesugust, milles teda praegu süüdistatakse.»