Välimus on võimas relv, mida tihti ei mõisteta. Riietus aitab kaasa kuvandi loomisele ja kannab sõnumit. Ükskõik, kas riietus on igapäevane või ametlik, peab see lähtuma taktitundest ja lugupidamisest ürituse ja kaasinimeste vastu. Tihti tuleb arvestada kultuuriliste ja religioossete iseärasustega, st ühes olukorras võib rõivastus olla sobiv, teises mitte. Kindlad reeglid aitavad hoida asju paigas ilma arusaamatuste või valesti mõistmisteta.
Protokoll reguleerib suhteid inimeste ja riikide vahel, sellest üleastumist võidakse käsitleda kui solvangut. Ühiskonnale on traditsioonid ja tseremooniareeglitest kinni pidamine vajalikud ja aitavad luua turvatunnet. Neid küll aja jooksul muudetakse, aga sujuvalt. Tihtipeale me ei mõtle, mida üks või teine meie otsus võib kaasa tuua ja nii peamegi leppima tagajärgedega.
Traditsiooniliselt on ametlikul paavstiga kohtumisel riietuse nõuded daamidele kindlalt paigas (ametlik ja musta värvi, korrektne seelikupikkus, kaetud õlad ja dekoltee, must loor, tagasihoidlikud ehted, kinnised kingad), kuid olemas ka erandeid, nagu näiteks valge kandmise privileeg teatud kindlatel isikutel oma rolli ja staatuse tõttu ning mille on sätestanud Vatikani diplomaatiline protokoll ja mis ei laiene kellelegi teisele.
On väga kahju, et selle asemel, et olla rõõmsad ja uhked paavsti külaskäigu üle Eestisse, tuleb meil arutada küsimusi, mida oleks saanud kergelt ära hoida. See tõestab veel kord, et kui soovime olla lugupidavad ja tõsiseltvõetavad, on etiketi tundmine oluline.