Laevatöö artistile ahistav
Kethi (22) alustas laeva show-trupis laulmist 2009 aasta juunis, kuid lõpetas käesoleva aasta veebruaris. «Tulin ära, sest liin oli halb. Ma ei saanud üldse maa peale ning see hakkas väga ahistama. Vaim väsis ära,» selgitab Kethi oma lahkumise põhjusi ning lisab, et pideva äraolekuga kaotas ta nii sõbrad kui ka üldise sotsiaalelu. «See lõikas maisest elust täiesti ära!» põhjendab ta.
Kui tantsijale on laeval töötamine hea füüsiline areng, siis sama on ka lauljale. «Laeval laulmine on artisti arengule hea, seal on tohutu distsipliin, mida peab jälgima. Siiski on tegemist ka väga suure eneseületusega loomingulisele inimesele, sest laeval pole võimalik teha, mida tahad ja millal tahad,» toob ta välja.
Halba suhtumist tekitavad napid rõivad
Kethi on kogenud, et kui tantsijaid veel kuidagi hinnatakse, siis muusikute kohta on liikvel väga palju eelarvamusi. «Ootused on kas väga kõrged või on negatiivne eelarvamus väga tugev. Laulja peab suutma end tõestada, aga tihti on esinemistingimused ju karmid – suured lainetused ja laeva kõikumised, ebameeldivad inimesed publikus,» räägib naine.
Tema kõige ekstreemsem olukord oli kord tormi ajal, mil ta 10 sekundit enne lavale minekut alles oksendas, kuid valikut polnud – vaatamata kehvale tervisele ja merehaigusele tuli minna lavale, püüda mitte rahva ees oksele hakata ning laulda ja teha head nägu.
Halba suhtumist võib Kethi sõnul põhjustada napid esinemisrõivad ja filmidest jääv valearusaam kabaree lihtsameelsest elust. «Filmidest võib jääda mulje, et me oleme lõdva püksikummiga, sest kanname nii paljastavaid riideid. Aga laval olemine on ju näitlemine, me täidame ettekirjutatud rolle, me ei ole igapäevaselt sellised!» Tantsijate ja lauljate hulgas on õppinud psühoolooge, doktorante keemiateadustes ja palju muid huvitavate elukutsete esindajaid, sõnab Kethi.
Kuidas suhtud Sina laevadel esinevatesse lauljatesse ja tantsijatesse?