Mare Malva on rääkinud inimestega, kes on olnud kindlad, et jäävad igati naturaalseks ega lase endaga midagi teha. Kui aga kõrvalt on nähtud tuttavate või kolleegide muutumist, siis on jõutud ka ise selleni, et võiks midagi enda juures kohendada. «See on alati positiivne tagasiside meie töös, kui patsiendi elukvaliteet läheb tänu meile paremaks. Patsient on rohkem rahul oma kehaga ning tuju on samuti parem,» rõhutab ta, et psüühiline ja füüsiline käivad alati koos.
Plastikakirurgias kehtib reegel, et töö on tellija materjalist ehk iga operatsiooni tulemus sõltub palju inimesest endast.
Inimesed, kes vastuvõtule tulevad, on väga erinevad. Seejuures ei taha väga paljud, et isegi ema näeb või tööl aru saadakse, et nad on oma välimusega midagi ette võtnud. Kuid tuleb ette ka patsiente, kes soovivad näiteks uue büstiga väga silma jääda.
«Kogu meie eriala on tegelikult täis psühholoogitööd. Peame aru saama, mida patsient soovib, milline on tema ettekujutus tulemusest. Vastavalt sellele saame otsustada, mida ja kuidas täpselt teeme. Võimalusi ja erinevaid meetodeid, kuidas midagi teha, on väga palju,» selgitab ta.
«Patsiente on igas vanuses, alates kahekümnendates neidudest,» tõdeb Malva. «Nooremad soovivad süste – botuliintoksiini ja täiteaineid, eriti populaarne on huulte süstimine, kuid sellega ei maksa üle pingutada. Kindlasti peaks mõtlema, kas nii lopsakad huuled sobivad just minule, kuigi sõbrannal on ja talle sobib.»