Kirjutad, et oled justkui kiindunud. Selleks, et mõista oma kiindumust paremini, võid mõelda, mida sa imetled oma sõbranna juures. Millised on need omadused temas, mida sinus ei ole? Tihti kiindume inimesse, kelles on midagi, mis tekitab meis imetlust, turvatunnet – temaga koos olles tekib terviklikum tunne. Kui leiad selliseid omadusi, siis võid mõelda, kas need on midagi sellist, mida tahad ka endas elu jooksul arendada. Vahel on nii, et kui imetleme näiteks teise rõõmsameelsust, siis oleme endas rõõmu alla surunud. Sel juhul võib endasse vaadata ja uurida, miks ma ei luba endal olla rõõmus? Kas oleme endasse võtnud mõne uskumuse, mis sunnib meid olema tõsine ja asjalik? Kas keegi vanematest või vanavanematest on meile selliseid uskumusi kunagi pakkunud või sellist eeskuju näidanud? Või oleme kogenud, et rõõm viib millegi ebameeldivani («pill tuleb pika ilu peale»). Ühesõnaga võid uurida, millesse oled tegelikult kiindunud ja kuidas sa endal selline olla ei luba. Kas saad/tahad endas seda poolt samm-sammult laiendada. Kõik, mida imetled teises, on sinus endas ka tegelikult olemas (isegi, kui see on esmapilgul peidus)!
Kadedus on loomulik tunne, kui näeme midagi, mida ise igatseme. Samuti on loomulik see, et kadeduse korral inimesed muutuvad vihaseks teise peale või ei tunnista endale, et tegelikult nad imetlevad või igatsevad midagi, mis teisel on või mida ta teeb. Iseenda arengule tuleb aga kasuks see, kui tunnistada endale kadedust. Kui oleme kadedad millegi peale, mida me ise kunagi ei saa (eriline lauluhääl, temperament, vanemate päritolu jne), siis on normaalne pisut kurvastada ja leppida sellega, mida me muuta ei saa. Kui oleme aga kadedad millegi peale, mille suunas võime ka ise areneda ja liikuda, siis on põhjust rõõmustamiseks – oleme leidnud midagi, mis on meile tõeliselt oluline ja teame kuhu poole oma elus liikuda. Näiteks, kui teine suhtleb vabamalt kui sina, siis saad õppida ja parandada oma suhtlemisoskuseid – sellest on mitmeid raamatuid ja kursusi.
Kokkuvõtteks võib öelda, et tihti hoiavad meid ebameeldivates või ebaturvalistes suhetes kinni mingid vajadused või uskumused, mida me ei ole endale teadvustanud. Mida rohkem uurid oma tunnete taga olevaid uskumusi ja mõtteid, seda lihtsam on teha selliseid valikuid, mis sind rohkem toetavad ja sinu vajadustega paremini kokku sobivad. Aitäh, et kirjutasid ja oma muret valisid jagada! Kui tekib veel küsimusi, siis oled teretulnud jälle kirjutama.»