«Hooaja alguses läks meelsasti lasteaeda, mõne aja pärast vähem meelsasti ja nüüd nutab juba autos, et ei taha minna – tahab ka vanaema juurde ja nii iga hommik.
Kas ma arvan õigesti, et peamiselt on vastumeelsuse põhjus see, et noorem vend saab vanaema juurde minna, aga tema peab lasteaeda minema? Kord nädalas saab tema ka vanaema juurde.
Mida teeksite selles olukorras – kas jätaksite tema ka lasteaiast koju? Järgmine aasta läheb noorem ka lasteaeda. Samas jääb noorem siis paljust ilma, kuna vanem domineerib tema üle, üritab kogu tähelepanu endale saada, jutustab pidevalt ning nooremaga pole võimalik piisavalt rääkida. Lisaks on vanaemale kahe lapse hoidmine füüsiliselt raskem, kummagagi ei jõua piisavalt tegelda, enamus aega läheb nende kahe suhete klaarimisele.
Omavanuste laste seltskond meil puudub, pole neid ei kodu ümber ega ka vanaema juures, kuna kõik käivad lasteaias. Samas pole tal ka lasteaias sõpru ja mängib põhiliselt üksi. Ütleb, et ei tahagi sõpru, lasteaia hommikusöögist keeldub esimesest päevast peale.
Laps on 4,5 aastat vana, aga minul sellest igahommikusest nutust ja jonnist juba närvid läbi. Samas võib ta nutta ja lõputult kallistada ka siis, kui jääb vanaema juurde.»
Vastab pereterapeut, Gordoni Perekooli koolitaja Pille Murrik:
«Olete hädas, sest tütre hommikused nutud on teid ära kurnanud. Tundute üksjagu abituna ja nõutuna, samas ka pahase ja tüdinuna. Lisaks nutule olete kimbatuses, kui mõlemad lapsed on koos, sest raske on jagada end kahe lapse vahel, eriti, kui üks silmatorkavalt teisest üle püüab olla. Ning paistab, et muretsete ka sellepärast, et laps saaks hea ettevalmistuse kooliks, saaks eakaaslaste hulgas olla ja mängida.