Täna algas sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna eestvedamisel teavituskampaania, mis kutsub üles märkama erinevaid seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke ja julgustab inimesi seksuaalvägivalla korral kriisiabikeskustest abi otsima.
Kampaania kutsub üles märkama seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke ja julgustab abi otsima
Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonna seksuaalvägivalla kriisiabikeskuste koordinaatori Keete Janteri sõnul on sel aastal pöördunud seksuaalvägivalla kriisiabikeskustesse 53 naist. Janteri sõnul kasvab kriisiabikeskustesse pöördujate hulk pidevalt. Kriisiabikeskustesse pöördujate keskmine vanus on 23 aastat, kuid pöördujad on olnud vanuses 9-70 aastat. Kõige rohkem on kannatanute seas noori ja teismelisi.
«Siiski on teada, et seksuaalvägivalda kogenute arv on oluliselt suurem, kui nende inimeste hulk, kes abi saamiseks spetsialistide poole pöörduvad. See võib olla tingitud hirmust näiteks kättemaksu eest, häbist või süütundest,» rääkis ta ning ütles, et seetõttu on eriti oluline lähedaste roll, nende toetus ja abi.
«Abi küsimine, ükskõik, millal vägivald aset leidis, on väga tähtis, sest minevikus läbielatud seksuaalvägivald võib häirida selle üle elanud inimese toimetulekut igapäevaelus,» lisas Janter.
Kampaania raames valmivad temaatilised reklaamid, mida levitatakse septembri ja oktoobri jooksul erinevates sotsiaalmeedia kanalites. Kampaania on suunatud noortele ja naistele ning selle eesmärk on, et inimesed tunneksid seksuaalvägivalla ära ja oskaksid märgata erinevaid seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke ja olukordi.
2017. aastast saavad kõik seksuaalvägivalda kogenud inimesed pöörduda abi saamiseks ka ööpäevaringselt avatud seksuaalvägivalla kriisiabikeskustesse, mis asuvad neljas Eesti piirkonnas haiglate juures: Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus, Tartu Ülikooli Kliinikumis, Pärnu Haiglas ja Ida-Viru Keskhaiglas.
Rohkem infot leiab sotsiaalkindlustusameti ohvriabi kodulehelt www.palunabi.ee/seksuaalvagivald.