«Kui tavaliselt arvatakse, et naised töötavad kodus rohkem [teevad kodutöid – toim.] selle tõttu, et neil on meestest rohkem aega, sest nad on vähem seotud tasulise tööga, siis tegelikult, kui vaadata naisi ja mehi, kes töötavad tasulisel tööl täpselt sama kaua, tuleb välja, et ikkagi teevad naised meestest tund aega kauem kodutöid,» sõnas statistikaameti vanemanalüütik Marin Tasuja.
Nii selgus uuringust, et kui arvestada töötamise alla nii tasuline kui ka tasustamata töö, kulutavad naised sellele päevas keskmiselt 6 tundi ja 49 minutit, mehed tunni võrra vähem.
Et kodutööd ei ole kohustuste vaba aeg, ei arvestata seda vaba aja hulka. Kodutööde all peetakse silmas nii majapidamistöid kui erinevaid perekonnaga seotud töid, näiteks laste hoidmist või täiskasvanute eest hoolitsemist.
Kui üldiselt on uuringud näidanud, et kõrgemalt haritud naised ja mehed jagavad kodutööd omavahel võrdsemalt, siis Eestis uuring seda tulemust ei andnud. «Kui jätta välja inimesed, kes parasjagu haridust omandavad, ei ole Eestis haridusel erilist mõju kodutööde jagamisele,» märkis Tasuja. «See sõltub palju rollihoiakutest ja ühiskonnas kehtivatest traditsioonidest, samuti on naised koduga enam seotud seetõttu, et nad on laste eest vastutavad.»
Laste saamine omakorda suurendab naiste kodutöid veelgi. «Väikeste lastega naised kulutavad palju rohkem aega majapidamistöödele, samal ajal meestel kasvab selle võrra tasulise töö aeg ja väheneb majapidamistoimetuste aeg – keegi peab ju peres raha teenima!» sõnas Tasuja. «Võib-olla paljud mehed, kes enne ei töötanud, otsivad kiiresti töö või võtavad veel lisatöid.»