Me näeme ka korduvalt, kuidas väga küpses keskeas naised – keda nende erksa vaimu ja elurõõmsa oleku tõttu vanainimesteks nimetada lihtsalt ei saa – on samuti mitte lihtsalt abstraktselt kena suhet soovivad, vaid seksuaalsed olevused. Meestele ei anta lihtsalt musi, neid suudeldakse kirglikult. Mõeldakse veel enamastki.
Vast kõige iseloomulikum on peategelanna ühe eaka sõbranna õhkamine atraktiivset vastassoo esindajat kohates «Be still, my beating vagina» – parafraseerides romantikute tuntud fraasi, kus soovitakse südame vaikimist, meelerahu. Ei mingit soliidset sordiinialust hingelist värelust, räägitakse otse seksist. Seks ja emotsionaalne lähedus võivad ka naistel käia koos või eraldi, ja jällegi pole kellegi teise asi sõnu peale lugeda.
Ootuspäraste hoiakute ja käitumismustrite nihkes käsitlemine torkab silma mitmes kohas. Seksuaalsus üldse on filmis selline kord nii, kord naa teema. Mis soost või vanusest inimest naljapärast või tõsiselt suudelda, olgu laulus (nt avaloos «When I kissed the teacher») või päriselt – pole tähtis.
Colin Firthi tegelase puhul ei olegi väga aru saada, on ta siis gei või mitte, ja see ei tundugi oluline, kuna tegemist on lihtsalt meeldiva inimesega. Kangelanna Donna maailmamuutvate tegude ootus ja lõpuks maandumine väikesaare hotellipidajana ei tee kurvaks, sest Donna ise on rahul. Olukord, kus naisel on laps ja isakandidaate mitu, lõpeb tavaliselt filmides ja tihti eluski nii, et kellegi initsiatiivil tormatakse DNA teste tegema ja negatiivseid emotsioone armukadeduse, ärevuse jne vormis jagub. Siin aga ei peeta selle kõige õigema isa tõsimeelset kindlakstegemist tähtsaks.
Isakandidaadid on omavahel sõbrad ja on kõik nad on rõõmsad võimaluse eest osaleda natuke ema ja tütre elus. Või kelle asi on öelda, milline riietus mis vanuses kantuna on maitsekas ja viisakas või – vastupidi – naeruväärne? Seitsmekümnendate mood viskab siin kinda kõigile, kes öelda üritaks.
«Mamma Mia!» filmides on juttu kõige üldisematest asjadest: elust ja kuidas sellega toime tulla. Ja et pole kellegi teise asi öelda, kas sa elad õigesti või valesti.