«Kokkuleppel sain prii ülalpidamise, söögi ja 1000 eurot oma raha, mille kulutamisest ei pidanud aru andma. Kuna peres on kooliskäijad meessoost lapsed, siis tööd jätkub kogu aeg.
Asi oli enam-vähem kontrolli all, aga nüüd on mind täiesti kõrvale jäetud pere suurte, üle 1000-euroste ostude otsustamisel. Abikaasa väidab, et kuna mina tööl ei käi ja tema teenib selle nn minu palga ühe nädalalõpu haltuuraga, ei ole mul mingit õigust kaasa rääkida.
Kusjuures mees on täiesti unustanud, et kümneid aastaid tagasi olin mina enne abiellumist töötav inimene ja tema tuli vaesest perest praktiliselt valmis pessa. Et lugu veelgi kurvemaks teha, tunnistan, et olen süveneva füüsilise puudega, mis ei lase kõiki töid teha, aga ei anna veel töövõimetuspensioni mõõtu välja.
Nüüd aga seoses koduse tugeva survega hakkab kannatama mu vaimne tervis, koos valuga süvenevad unehäired ja depressioon. Sõbrannadele kurta ei maksa, kõik arvavad, et mis mu elul viga on, saan terve päeva kodus istuda.
Palun nõu. Veel on ta mind ähvardanud, et kui tööle lähen, siis ärgu ma lootkugi, et kodustest töödest vabanen – need tuleb siis nii või teisiti ööajast ja puhkepäevadel ära teha.»
Vastab pereterapeut, Gordoni Perekooli koolitaja Pille Murrik:
«Kuigi olukord näib masendav, soovitan teil end tõsiselt võtta. Kirjutate identiteedikriisist. Kriisid on küll rasked, kuid annavad ühtlasi võimaluse edasiliikumiseks ning muutusteks. Eelkõige on oluline, kellena te ise ennast näete ning kuidas endast mõtlete. Mehele saate oma arvamusi ja soove väljendada mina-sõnumite abil.