Mõnedelt kaubamärkidelt (näiteks Neutral) leiab siiski lisaks lubadusi, et toode on «lõhna- ja värvainetevaba» ja sellega seoses on juures kiri, et sobib ka allergikutele. Sageli kuuluvad sellistesse sarjadesse ka tooted lastele.
Tänu lastele ongi tihtipeale teadlikkus loodusliku koostisega toodetest suurenenud, sest imikueas soovitatakse kasutada hellemaid vahendeid ning hiljemgi on lapsed vastuvõtlikumad kõiksugu keemiale, rääkimata üha sagenenud allergiatest. Kui valida Weleda või mõni populariseeritud X-toode, siis võiks eelistada esimest, ent naha- ja loodussõbralikke kaubamärke on palju teisigi.
Suurem teadlikkus mõjutab lõpuks ka tootjaid ja tulemust on siis vastavalt ilutoodete riiulitelt näha. Kui valida juba antakse, võiks selvelettidelt taskukohaseid tooteid valides eelistada õrnematoimelist vahendit, sest mõned nahasõbralikumad tooted on tõesti ka tavalistesse kauplustekettidesse jõudnud.
Kui aga on soov pista korvi sajaprotsendiliselt looduslik juuksehooldusvahend, siis tuleb tähelepanelikult koostise kohta lugeda, sest paljusid tooteid nimetatakse looduslikuks juba siis, kui koostises on vaid väike protsent looduslikke komponente.
Looduslik vajab kannatlikkust
Kui on tõsine soov naturaalsete juuksehooldusvahendite kasutamisele üle minna, siis tuleks tooteid otsida ja nõu küsida erinevatest looduskosmeetika kauplustest, üht-teist leiab ka apteekidest. Tootevalikus ei tule pettuda, sest šampoone leiab mitmelt kaubamärgilt, mitmesuguste lõhnade ja toimega, küll aga tuleb alguses varuda kannatust.
Tavašampoonidega harjunud juus vajab aega, et loodusliku tootega värske ja kaunis välimus saavutada. Kui see aga on juba saavutatud, on tulemus püsivam, samuti võib raskeks osutuda teistpidi tagasiharjumine.