Naine aga imestab, tõesti, et mees ja ei tahagi seksi? Mis mõttes? Ning järgmine kord, kui mees talle ise läheneb, ütleb ära. Kusjuures tõenäoliselt üldsegi mitte meelega, vaid hoopis seetõttu, et tema iha sai mehe keeldumise ajal alla surutud ja nüüd ei olegi tõepoolest isu…
Ja mis teeb naise keeldumise peale solvunud mees? Tõmbub taas endasse. Ei räägi. Hakkab jooma. Läheb sõpradega välja. Ja ehk leiab lõpuks ka uue silmarõõmu, keda saab oma mehelikkuse tõestuseks jahtida…
Kõik stsenaariumid pole loomulikult ühesugused. Sest kõik inimesed on erinevad ja kahe inimese kombinatsioonid ettearvamatud. Kuid tõsi on see, et ühes terviklikus suhtes, kus kaaslaste vahel pole võimuvõitlust igapäevaelu tasandil - olgu selleks siis kodutööde tegemine, karjäär, laste kasvatamine või midagi muud - ei tohiks seda olla ka voodis.
Kui partnerid on kõiges võrdsed - võrdsed selle sõna kõige paremas tähenduses, võrdsed nii, et mõlemad on oma olukorraga rahul ja kumbki ei tunne ennast allasurutu või väheväärtuslikuna -, siis ei tohiks tekkida probleeme ka sellega, kes ja kui palju suhtes parajasti seksi algatab. Ei tohiks tekkida probleeme ka sellega, kes keda hellitab ja kuidas. Sest võrdses suhtes tahavad mõlemad võrdselt anda, mitte vaid vastu võtta.
Ja loomulikult pole asi pelgalt võrdsuses. Asi on ju tegelikult tunnetes. Ja selles, et armastuseks nimetatu ei olegi tihtipeale armastus. Armastus ei ole egoistlik, armastus ei väljendu mitte omamissoovis, vaid soovis anda. Ja kui annad, annad siiralt ja südamest, siis saad ka vastu.