Üldiselt on talle mulje jäänud, et keskmine mees jätab koos naisega maha ka lapsed, ent ka abielusõrmus ei anna garantiid, et seda ei juhtuks. Paberist tähtsam on lubadus üksteisele, et saadakse hakkama nii heas kui halvas.
Kommenteerija na on niisamuti nõus, et laste arv sõltub otseselt naise turvatundest. «Ükski ebakindel vennike, kes ütleb, et ei soovi vastutust võtta, ei suuda last sünnitama panna. Naine vajab sünnitamiseks turvatunnet, kuid vabaabielu seda ei anna,» märkis end nooreks naiseks nimetav kommenteerija.
Abiellumine ei hoia kedagi kinni
Kui ühelt poolt leiti, et tegelikult ei hoia ka abielu kedagi kinni, siis teisalt toodi ka mitmeid näiteid, kuidas vabaabielus on õnnelikult koos elatud kümme ja kakskümmend aastat. «Abielu nüüd küll kedagi sünnitama ei pane, ikka mõtlemine. Ega sellepärast midagi tegemata pole jäänud või elu elamata ja õnnelik olemata. Pole lihtsalt oluline see paber, mis midagi ei kindlusta, kui sul on inimene kõrval,» kommenteeris kolm aastat abielus ja 16 aastat vabaabielus olnu.
«Mees-kelgunöör lahkub ka siis, kui abielus on,» on veendunud vabaabielus elav kahe lapse isa. Tema sõnul jäävad pulmad rohkem rahakoti taha ja sama väidavad mitmed teisedki kommenteerijad.
«Mulle isiklikult abielu ei sobi - see on kui kett koerale. Lastega mind ka kinni ei hoia. See ei tähenda, et ma vastutusest eemale hoian. Kui kooselu pole võimalik, siis lapsed pole ka põhjus piinlemiseks,» tunnistas kommenteerija Siim. Sõrmus pole kunagi kedagi kinni hoidnud, on ta veendunud. «Ennegi on mehed kogu maise vara naisele jätnud ja nullist alustanud, mõni veel mitmeid kordi.»