Tema abiellus küll tõelise printsiga, kuid ei suutnud oma ego perekonnale allutada. Rahvas armastas teda palavalt, ent Südamete Printsessile jäi sellest väheks, ta otsis isiklikku õnne ja lõpetas kurvalt.
Printsess Diana meenub mulle, kui jälgin, kuidas India perekonnad võitlevad praegu selle nimel, et tütardest pirtsakad printsessid ei kasvaks. Lääne elulaad tungib peale ja üritab lapsi perekonnast võõrutada.
Tütar, kes lääne turistilt iPodi kingiks saab, tekitab emas õudu: laps istub terved päevad nurgas, klapid peas, kõigutab ennast ja huilgab nagu hullumeelne. Ei vestle, ei naera, ei osale pereelus. Sugulased kutsutakse appi ja algatatakse suurejooneline päästeoperatsioon.
Mille nimel võideldakse? Indias on praegu veel säilinud aastatuhandeid kestnud peremudel – isa on autoritaarne perekonnapea ja ema täiskohaga koduperenaine. Tegutsetakse perefirmana, eesmärgiks laste produktsioon, kasvatamine ja võimalikult soodsale positsioonile upitamine.
Naise elu kulgeb koduseinte vahel, väljas käiakse harva, suheldakse vaid sugulastega. Naine on usin kodutöödes ja kuulab mitte ainult mehe, vaid ka mehe sugulaste sõna.
Samas on koduperenaise roll väga prestiižne. Ema, eriti poegade ema positsioon on ühiskonna tipus. Teda austatakse, jumaldatakse. Iga tüdruku suurim unistus on saada koduperenaiseks ja emaks. Naised toimetavad kodus täie pühendumisega, elavad oma unistust kirega. Olla ema suures õnnelikus peres on ülim kutsumus. Naised mitte ei ohverda end perele, vaid teostavad ennast.