Enamasti on Karin suutnud erinevad linnas käigud seada lapse söögikordade järgi. Talvel, kui söögikordade arv oli tihem, siis püüdis ta pojal kõhu täis sööta vastavalt enne või pärast väljas käimist, välja arvatud mõned eesmärgipärased beebikinoseansid, kus imetamine tavaline ja spetsiaalsed mähkimislauadki.
Suveks on aga nende loomulike toidukordade arv vähenenud. «Laulupeol polnud igatahes küll probleemi, miski rätikunurk veidi ümber, et lapsel ka poleks huvi ringi vaadata kogu aeg ja sai söödetud,» kirjeldab ta oma avalikes kohtades toitmise kogemusi.
Omavahelised lähedushetked
Merike (nimi muudetud) (30) lõpetas rinnaga toitmise, kui poeg oli veidi üle kahe aastane. «Oskar oli algusest saati suur tissisõber ja kui lapsele meeldib, siis miks mitte.» Merike teadis, et poisi aastaseks saamiseni annab ta kindlasti rinda, aga et see kestab paar aastat, ei osanud ta emaks saades aimatagi.
Need olid mõnusad lähedushetked emale ja pojale, tihtipeale õhtul ja magama minnes, kuid ka muudel hetkedel päeval – sellised kallistamise hetked –, kui ema kodus ja käepärast olnud, sest pärast poisi pooleteiseaastaseks saamist naasis Merike osalise koormusega tööle.
Ise hakkas Merike rinnaga toitmisest tüdinema mõned kuud enne poja teist sünnipäeva, kuid ta otsustas jätkata seni, kuni lapsele meeldib. Vabatahtlikult ei pannud poisipõnni rinnast loobuma ka ema ühe operatsiooni tõttu tekkinud paus.
Ka pärast seda leidis väikemees ikka veel rinnapiima maitsva olevat. Siis aga, kõigest paar nädalat hiljem, jättis ise üleöö järele ega tundnud mingit huvi enam tissi vastu.