Marge Vainre sõnul võib suur vanusevahe, nagu ka kultuurilised, religioossed ja teised erinevused, olla suhte ebaõnnestumisel riskiteguriks, kuid see ei määra suhtega rahulolu, ega ole otseselt lahkumineku põhjuseks.
«Väidetavalt on umbes seitsme- kuni kümneaastane vanusevahe, mille ületades on raskem leida ühisosa, äratundmisrõõmu, sarnaseid elamusi ajast, milles ollakse üles kasvanud. Suhtes on oluline, et paaril oleks ühine taust, mida nad koos mäletaksid. Ühisosa loomist ja teineteise mõistmist soodustab see, kui ollakse ühest põlvkonnast ja sarnasest sotsiaalsest kontekstist pärit,» selgitas psühholoog.
Vainre, kes tegeleb ka paari- ja pereteraapiaga, nentis, et tema kogemustepagasi põhjal on üldiselt vanusevahe harva probleem, millega nõustamisele tullakse. Teiste murede kõrval võib see tema sõnul jutuks küll tulla, kuid lahkumineku põhjuseks ei ole mitte vanusevahe, vaid mittetoimiv suhe.
Kui kallimate vanusevahe on juba üle 20 aasta, tekitab see tihti ümbritsevates inimestes imestust. Eriti võidakse viltu vaadata naiste peale, kes endast pea poole noorema mehega koos on. Ühiskonna hukkamõist Vainre hinnangul siin kasu ei too, sest suhe on ikkagi kahe inimese vaheline asi ja kõrvalseisjatesse ei puutu - hukkamõist võib soodustada pigem ümbritsevatest inimestest eraldumist ning soovi tõestada vastupidist.
«Kui me teeks seaduse, et vanusevahe ei või üle kümne aasta olla, kuhu me sedasi jõuaksime? Keelamine pole lahendus. Tegelikult saab asjaga tegeleda alles siis, kui see on probleem suhtes oleva inimese enda jaoks. Sekkumine ja nõuandmine on libe tee,» tõdes psühholoog.