Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
/nginx/o/2011/07/14/670138t1h7740.jpg)
Ideedest, kuidas ka suvisel ja puhkuste perioodil võimalikult loodus- ja ressursisäästlikult elada ning ehk ka midagi looduse heaks ära teha, kirjutas säästva eluviisi portaal bioneer.ee.
Kodus või suvilas:
- Kui sul on oma aed või peenramaa, on soovitatav taimi kasta varahommikul või õhtul, kui temperatuur on langenud, et vältida vee liigset aurustumist.
- Linna- ja tööinimeste jaoks, kel ei ole jahutuse saamiseks aega vee äärde sõita, on parim variant külm dušš, mida tasub kindlasti eelistada jahedale vannile, et kokku hoida kuni 60 liitrit vett päevas.
- Tõmba ette aknakatted või rulood, et vältida siseruumide kuumenemist päikeseenergia mõjul, kui aga temperatuur toas tundub siiski liigne olevat, tasub kasutada pigem ventilaatorit kui konditsioneeri.
Puhkusel või looduses:
- Kui matkad jalgsi või rattaga, tee seda märgistatud radadel – nii võid kindel olla, et ei kahjusta taimi ega häiri paiga elustikku.
- Kui lähed loodusesse, siis kanna endaga alati kaasas kilekotti, kuhu tekkinud pürgi sisse panna, ning võta see endaga kaasa ja vii ettenähtud konteinerisse.
- Kui suitsetad või kannad endaga kaasas tikke, ära jäta neid kunagi endast maha ega kustuta või viska hõõguvat koni looduslikus paigas.
- Lõket võib teha ainult selleks ettenähtud kohtades ning lõke tuleks kindlalt kustutada vähemalt tund aega enne platsilt lahkumist ja veenduda, et tuli on täielikult kustunud.
- Kui veedad oma suvepuhkuse hoopis välismaal, pane hoolega tähele, mis meeneid endaga sealt kaasa tood, sest paljud nendest liikidest, keda suveniiride tooraineks kasutatakse, on väljasuremise äärel – vältida tuleks troopilistest puitudest, elevandiluust, kilpkonna kilbist, nahkadest ja muudest elusolenditest pärinevatest materjalidest tehtud esemete soetamist.