Esimene Golden Globe Race toimus aastatel 1968–1969 ja korraldati sisuliselt selleks, et teada saada, kas toonaste tehniliste teadmiste varal ja täielikus üksinduses on üleüldse võimalik kordagi randumata ümber maailma sõita. Liidripositsiooni hoidnud Bernard Montassier oli oma purjekal Joshua viie kuuga jõudnud Hoorni neemeni, kuid otsustas, et finiši poole seilamise asemel teeb ta maakerale veel ühe tiiru peale ja maabub Tahitil. Kuna Montassier loobus, osutus võistluse ainsaks lõpetajaks ja seega ka võitjaks Sir Robin Knox-Johnston.
Juuli alul startinud võistlejate jahid ja varustus sarnanevad sellega, mis oli saada 50 aasta eest. See tähendab, et materjalidest on keelatud klaasfiiber, kevlar ja süsinikfiiber, ning alus ei tohi olla pikem kui 11 meetrit. Keelatud on ka elektroonilised vidinad, nagu MP3-mängija, CD-mängija, mobiiltelefon, elektriline kell, sülearvuti, taskukalkulaator ja merevee magestaja.
Turvavarustus on nüüdisaegne: igal jahil on eri kohtadesse paigutatult neli avariipoid (EPIRB), lisaks saab väga piiratud mahus suhelda võistluse korraldajatega satelliittelefonitsi või satelliitpiiparil sõnumeid saates. Võistlejad ise GPSilt oma asukohta ei näe, teiste võistlejate asukohta ei tea ja lähedastega vestelda ei saa. Igal jahil on hädaolukorraks plommitud kast GPS-kaardiga.
1. juulil alanud võistlus kestab sama kaua kui 50 aasta eest ja lõpeb 22. aprillil 2019. Kuluaarides ennustatakse, et vähemalt pooled 18 võistlejast ei pea 25 000 meremiili pikkusele teekonnale vastu – juba loo kirjutamise ajaks oli kaks loobujat.
Uku Randmaa asukohal ja tegemistel saab silma peal hoida Golden Globe Race’i purjetamisvõistluse kodulehel http://goldengloberace.com/livetracker/.