Lisaks suurele ajakulule on näidatud, et internetisõltuvus tekitab stressi ja selle tõttu kannatavad kõik muud eluvaldkonnad.
Kuidas internetisõltuvust hinnata? Ehkki veebist leiab erinevaid teste, saab endale esitada järgmiseid kontrollküsimusi:
· Kas veedad arvutis suheldes rohkem aega kui inimestega otse suheldes?
· Kas lükkad mingeid tegevusi edasi (trenn, koristamine, abikaasaga suhtlemine) tingimusega, et «käin enne uudiseid kontrolllimas»?
· Kui keegi küsib sinult arvuti kasutamisele kuluvat aega, kas ütled pigem tegelikkusest väiksema numbri?
· Kui oled sunnitud ilma internetiühenduseta hakkama saama, kas tunned ennast ebakindlalt, rohkem stressis ja ärritununa?
· Kas kasutad arvutit ööune arvelt?
Need on kõigest mõned olulisemad ohumärgid, millele võiks lisada küsimuse – kas sa tunned, et ilma interneti vahendusel tarbitava infoga on su elu vähem kvaliteetne? Kui jah, siis ehk on tegemist internetisõltuvusega? Igatahes… kas soovist vältida sõltuvust või lihtsalt leida endale juurde aega suvise ilma nautimiseks, on mõistlik kasutada järgmisi näpunäiteid.
Sea endale selged reeglid, millal sa kasutad arvutit ja millal mitte. Näiteks ei kasuta arvutit vahemikus 17-21 ja samuti mitte pärast kella 22, ning hoiad sellest reeglist kümne küünega kinni. Ei ole mingeid «erandeid» ega «kriisiolukordi», mis lubavad reegli rikkumist. Kui aga reeglit paigas ei ole, on selle täitmist või mittetäitmist väga raske jälgida.
Sea reeglid suhtlusportaalide ja Youtube’i jaoks. Suhtlema peab ja infoga kursis olemine on vajalik, aga seda kõike ei pea tegema kogu aeg. Üks hea nipp on mitte kasutada automaatset sisselogimise funktsiooni. See tähendab, et iga kord pead suhtlusvõrgustiku kasutamiseks sinna eraldi sisse logima.