Raudrohi õitseb kogu suve, sügiseni välja. Kuid soovitav on korjata taime ülemine õitsev osa ikkagi kohe õitsemise alguses, selliselt taimelt, mis ei ole veel puitunud ega närtsinud. Ka tuleks seda teha päikesepaistelise ilmaga ja puhtast loodusest. Vanade taimede droog võib tekitada tugeva allergilise reaktsiooni, eriti tundlikel inimestel.
Lõigata tuleks taime ülemine osa, eemaldada lehed ja õisikud, kuivatada õhukese kihina soojas varjulises tuuletõmbusega kohas. Droogi tuleks säilitada klaasnõus ja pimedas.
Raviteeks pannakse teelusikatäis droogi 1 klaasi kuuma veega 10 minutiks tõmbama, juuakse ilma suhkruta ja meeta, kui on tegemist «kõhuvaluteega».
Elias Lönnrot on kirjutanud «Soome taimede» raamatus 1890: «....tarvitatakse raudrohu õisi kas teena, leotisena või -viinana, raudrohi aitab peatada verejooksu, ravida liigeste nihestusi või nikastusi, kõhupuhitust, naistehädasid, reumavalu jm.»
Ettevaatust! Raudrohtu ei tohiks üldse pruukida inimesed, kellel on suurenenud vere hüübivus, ei sobi ka inimestele, kel on probleeme vererõhuga. Ka imetavad emad ei peaks seda tarvitama, sest maitse on mõru.
Raudrohuteed ei ole õige juua kui tavalist teed, vaid kindla kuurina ja teades, mille vastu. Kevadeti võib teda kasutada verepuhastajana, juues näiteks nädala või paari jooksul iga päev klaasitäie. Raudrohust võib valmistada ka ekstrakti või viinaleotist, kuid seda tuleks võtta kui ravimit, lusikatäie kaupa näiteks ristluuvalu, liigse menstruatsiooni või emakakasvajate korral. Viinaleotist võib määrida nahale liigesevalu korral.
Raudrohtu tuleks suhtuda ikkagi kui ravimisse, mille tarvitamisega ei tohiks liiale minna. Aga oma koht ravimikapis võiks tal kindlasti olla, vähemalt teadmine, et loodusest saab abi.