Festivali piletijärjekorras seistes märkan, et pesemisvõimaluse kasutamise hind on laagri teisel päeval kahekordistunud. Sõber ütleb, et vihmaga saab festivali alast suur porimülgas. Tuleb loota, et ilm püsib kuiv. Asume kontserti kuulama. Seisame kallaku peal, kus on raske püsti püsida. Testime jalalihaste tugevust, ja proovime headbang'ides mitte pikali kukkuda.
Moshpit: kes lööb, see armastab!
Kontsert läbi, liigume kohe järgmisele. Rahvast hakkab hullutama USA artist Crowbar. Liigun lava ette, mis on piiratud metallaiaga. Selle taga on paar rida fänne, ja fännide taga on ring rahvahulgaga, kus algab moshpit.
Moshpit on vägivaldne tants, kus toimub rüselus, üksteise lükkamine ja tõmbamine, kuid tahtlikult kellelegi haiget ei tehta. Siiski tuleb seda rüseluse käigus ette. Põhireegel on aga, et üksteise eest peab moshpit'i ajal hoolt kandma, ning kui keegi rüseluses pikali kukub, tuleb ta jalule aidata.
Saan küünarnukkidega korduvalt vastu nina, kuid see mind ei heiduta. Kes lööb, see armastab!
Võtan pea ainsa naisterahvana osa moshpit'ist, mis kestab terve kontserdi aja. Käiku läheb taas jalgade tugevuse katsetamine, sest rüseluses püsti püsimine on paras pähkel. Pikali lennates võib aga teiste jalge alla jääda. Teen esimese katse, kukun (mitte tahtlikult) pikali, kuid kohe haaratakse mul kratist kinni ning tõmmatakse püsti. Lendan moshpit'i-ringi ühest otsast teise ja naudin seda. Saan küünarnukkidega korduvalt vastu nina, kuid see mind ei heiduta. Kes lööb, see armastab!