Koolilõpupeo rõivavaliku puhul soovitas Fokin ennekõike silmas pidada seda, et kleit oleks praktiline ning korduvalt kantav. Nii suhtus ta kaheselt ka kleidilaenutusse – kuigi lõpetajate emadele võib variant soodsama lahendusena tunduda, tasub stilisti sõnul investeerida riietusse, mida saab edaspidigi selga panna - näiteks juubelitel, sünnipäevadel või lihtsalt sõpradega välja minnes.
Õige kleidiga tunneb kandja end kaunina
Fokin pidas tänavuste põhikoolilõpetajate jaoks ideaalseks valikuks babydoll’i stiilis ehk nukulikke kleite, mida võib kanda nii platvorm- ja kontsakingadega kui ka näiteks rooma stiilis sandaalide või baleriinadega. «Üheksanda klassi lõpetamisele maani ballikleitidega ega printsessi vahukommikleitidega kindlasti ei tasuks minna,» märkis stilist ka, mida vältida.
Kui põhikooli lõpetamisel sobib riietumisstiililt jääda tütarlapselikumaks, siis kaheteistkümnenda klassi puhul eeldatakse rohkem naiselikkust, tõi Fokin välja erinevuse. Sestap ei välistanud ta keskkoolilõpetajate seljas ka maani kleite: «Selline mõnus voogav Kreeka-Rooma stiilis ampiirkleit näiteks.»
Konkreetsete lõigete osas tuleb stilisti sõnul siiski arvestada enda keha iseärasustega ning tellimustöös saab määravaks koostöö disaineriga. Trendidki ei loo kindlaid reegleid, küll on aga märksõnad, millega sel hooajal mängitakse – näiteks on kleidilõigete puhul tunda 50ndate aktsenti ning stiilis boheemlaslikku lähenemist. «Kõige olulisem on see, et tunneksid ennast ise hästi ja ilusana,» arvas Fokin.
Arvestades, et kõik pered ei saa ehk noorele lõpupäevaks spetsiaalset kleiti soetada, pakkus stilist välja variandi peorõivas ise õmmelda, kui kellelgi on lähedastest selleks oskusi. «Tänapäeval on ajakirjades ja igal pool lahedaid lõikeid ja kleidivisioone ja tavaliselt tüdrukutel on endal ka mingi mõte – et ma tahaksin olla selline või selline,» julgustas ta kätte võtma ja ise peorõivast disainima-õmblema.