R, 24.03.2023

Neli põhjust, miks olla heas mõttes isekas

Erik Orgu
, Toitumisnõustaja
Neli põhjust, miks olla heas mõttes isekas
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: pixabay.com

Toitumisnõustaja Erik Orgu kirjutab oma blogis isekusest ja seda kõige paremas mõttes. Kuigi sa võid esimese mõttena isekust halvaks pidada, siis tegelikult on on põhjuseid, mis tõestavad vastupidist.

Räägin sulle neljast erinevast põhjusest, miks tohid või lausa pead isekas olema. Isekuse juures on küll väga olulised kaks aspekti - heatahtlikkus teiste suhtes ja teistega arvestamine.

Oled terve

Kui sa hoolitsed enda eest, sealhulgas oma füüsilise ja vaimse tervise eest, siis oled tervem inimene. Näiteks, kui sinu teismelised lapsed nõuavad sinult ainult ebatervislikku toitu ning sa annad nende nõudmistele järele ning ise tunned end seejuures pahasti, siis ei ole sa enda parimate huvide eest seisnud. Oluline on seista enda huvide eest, vaid nii saab sinust tervem ja tervislikum inimene.

Muutud enesekindlamaks

Meil kõigil on elus situatsioone, kus meid n-ö teelt kõrvale soovitakse juhtida. Plaanid tervislikult õhtustada kodus, aga sõbranna kutsub hoopis endaga kohvikusse kooki sööma. Kui aga jääd sellistes situatsioonides enesele kindlaks ning teed neid asju, mis sulle olulised on, siis muutud seeläbi enesekindlamaks. Lisaks sellele saad aina paremini endaga läbi, sest teed läbi selliste pisivalikutele midagi head iseendale.

Täisväärtuslikud suhted

Kui sul on kindlad põhimõtted, siis jäävad sinu ellu inimesed, kellega sul on sarnased väärtused ja huvid. Kui tervislikud eluviisid on sinu jaoks prioriteet, siis paraku pikemat vestlust inimesega, kes sellest ei hooli, ei ole võimalik pidada. Sinu ellu jäävad sel juhul inimesed, kellega sul on midagi jagada ja kellega ühiselt oma eesmärke täita.

Oled õnnelikum ja edukam

Öeldakse, et inimene on õnnelik siis, kui ta saab teha ärkveloleku ajal mida tahab ja millal tahab. Sina ise oled oma elu arhitekt. Kui sul ei ole hea tuju midagi tehes või kellegagi koos olles, siis see on aja raiskamine. Ära raiska oma aega, vaid kasuta seda targalt vaid nendele inimesele ja tegevustele, mis sind õnnelikuks teevad. Kui oled õnnelik, siis oled ka produktiivne ning seeläbi edukas. Üks kindel viis olla õnnelik, on tervislikult toituda, sest nii väldid füüsilist stressi!

Märksõnad
Tagasi üles