Lapsel oli huvitav, minul oli huvitav. Suundusime maksma ja siis kuulen, mingid prouad meie selja taga: «Issand, ise on ema ja ajab tüdrukule sellist juttu. Jalgpall on poistele!»
Ma ei teinud kommentaarist välja, kuid piinama jäi see mind küll. Pole mina veel näinud, kuidas emaka olemasolu võiks takistada jalgpalli mängimist, vaatamist ja nautimist ja ometi on mul emakas olnud 34 aastat - kui see nii oleks, siis oleks ma ilmselt juba asjale jälile saanud. Muidugi saan ma aru, et paljusid inimesi jätab jalka ükskõikseks, nagu mind jätab näiteks olümpia ükskõikseks (ja ma püüan selle üle võimalikult vähe vinguda).
Samas on minu arust suhteliselt võimatu mitte selle pöörase vaimustusega kaasa minna - aga jällegi, sellega on umbes nagu Eurovisioniga. Kui tahta, võid selle enda elust täiesti mööda lasta, nii et sedagi ei tea, kes Eestit esindab, kas me üldse antud aastal laulamegi või kes lõppeks võitja on. Ja sarnaselt Eurovisioniga võid sa täiesti sügavuti asjasse sisse minna, kaasa elada ja kogu spektaaklit täie raha eest nautida. Miks mitte elada kirega, olgu siis mingi ürituse kaudu!
Seda tahtsin nendele tädidele kah öelda, kuid peamiselt siiski on peamine mõte üks, kuna ma tõesti ei taha, et mu seitsmeaastase tütre pähe mingeid vanamoodsaid kärbseid aetakse. Äkki siiski natuke võtaks hoogu ja teeks selle sammukese 21. sajandisse, kus «poisteasjad» ja «tüdrukuteasjad» pole enam teemaks ning sport – sport on ju ometi kõigile?
Sest nagu ma eile tütrelegi ütlesin: lõppeks ju vahet pole, kes on võitja. Mängu lõppedes on võitjaks ikkagi jalgpall.