Olgu see siis juuste kammimine, pesemine või puhaste riiete valimine – nende harjumuste kujunemise vastutus on lapsevanemal. Hästi toimib reegel: mida varem alustada ja järjekindlam olla, seda parem on. Küll aga võiks arvestada, et vahel lastele need tegevused kohe üldse ei meeldi. Mida teha, kui neid toiminguid saadab kisa või protest?
1. Muuda pesemistegevused lõbusamaks. Näiteks võid laulda lapsele hamba- või peapesulaulu, lasta vannitada samal ajal ka mõnda nukku või mängulooma, kasutada peeglit, et laps näeks, kuidas ta hambapastane või seebine on või vaadata, kuidas käte või hammaste küljest pahalased kraanikausist alla uhatakse.
2. Kaasa last. Lase tal ise poes endale hambahari ja -pasta valida või nuusutage koos erinevaid lastešampoone ja leidke see kõige mõnusam, mida kasutada.
3. Isetegemine. Lase lapsel võimalikult palju ka pesutoimingute juures esialgu ise tegutseda - ise panna šampooni nuustikule või hambapastat harjale, ise pesta, ise endale vett peale valada jne. Koolieeliku hambad saad ise hiljem ju üle pesta.
4. Ütle lapsele alati ette, mida sa järgmisena tegema hakkad. Näiteks: «Nüüd ma panen sulle pähe šampooni ja siis sa saad seda ise vahule ajada,» ning siis teegi seda.
5. Ole toetav, aga järjekindel kui lapsele näiteks pea- või hambapesu ei meeldi. Kurjustamine ei aita. Ütle näiteks: «Sulle ei meeldi, kui ma sinu juukseid pesen, aga me teeme seda nüüd ikkagi, sest pea on must.»