Suurem osa tööst mäenduses tehakse Brigitta sõnul täna masinatega ära ja igapäevatöös n-ö käsi määrima ei pea. «Järjest enam kasvab vajadus inseneride ja vastava haridusega spetsialistide järele, kes loovad ja juhivad tehnoloogilisi protsesse. Nii et tänapäeva ühiskonnas pole mingit vahet, kas insener on mees või naine, kui huvi on olemas,» räägib Brigitta.
Tüdruku hinnangul ei oska Eesti avalikkus mäenduse valdkonda sageli piisavalt hinnata, sest selle seosest reaalse eluga palju ei räägita. «Mäendus on meie majanduses ja kogu ühiskonna mõttes väga tähtsal kohal. Sellest sõltub otseselt meie energeetiline olukord, ehitusmaavarade olemasolu ning palju muud. Kõik, mis ei kasva maa peal, tuleb ju maa seest. Samuti ei valmi suured hooned, tunnelid ning teed ilma meie eriala spetsialistideta, kes oskavad leida sobivad insener-geoloogilisi lahendusi,» märgib neiu.
Mitte ainult põlevkivitööstus
Eesti eripärast tulenevalt seostatakse mäendust ja geoloogiat Brigitta sõnul sageli peamiselt põlevkivitööstusega. Tegelikult on aga tegemist väga laia ja huvitava erialaga, mis pakub rahvusvahelisi karjäärivõimalusi ja palju reisimist. Nii näiteks on ka Eesti noored geoloogid sattunud tänu oma tööle elama ja töötama väga erinevatesse paikadesse - alates Põhja-Rootsi kullakaevandustest kuni Lähis-Ida kõrbeteni.
«Tehnoloogia areng ja geoloogidele kättesaadavamad tehnilised töövahendid loovad paremaid võimalusi maavarade uurimiseks ning aitavad ellu viia järjest keerukamaid ja mitmekülgsemaid projekte,» selgitab Brigitta ja tõdeb, et sooviks ka ise tulevikus põnevates megaprojektides osaleda. Neiu on kindel, et tänu heale haridusele ja kogemustele oskavad Eesti mäeinsenerid ja geoloogid olla nõuga abiks lisaks kodumaistele maavarade ja ehitusgeoloogilistele arendusprojektidele ka paljudes erinevates rahvusvahelistes projektides - alates Eesti-Soome vahelisest Nord Stream gaasijuhtme projektist kuni põlevkivi kaevandamise ja väärindamiseni Jordaanias ja Ameerikas.