Karmen Maikalu jagab soovitusi eri eluetappides olevatele inimestele.
Noored, kellel veel pole püsivat kaaslast:
1. Tee partneri valikul väga teadlikke otsuseid. Armununa tundub kõik ilus. Otsusta «kaine» peaga. Küsi sealjuures arvamust nt sõpradelt.
2. Vaata oma kaaslast, kuidas ta suhtleb teiste inimestega, kuidas ta suhtub teistesse – oma emasse, poemüüjasse, oma eksi. Pärast armumisperioodi hakkab ta tõenäoliselt ka sinusse samamoodi suhtuma. Kui end «hulluga» seod, siis pead hiljem ka tagajärgedega hullumoodi tegelema ja nägema palju vaeva, et näiteks suhtest tervelt välja pääseda.
Paarisuhtes olevad inimesed:
1. Paarisuhe on pere kõige olulisem suhe, pere alustala. Te ei ole teineteisele emme ja issi, vaid esmalt partnerid, armastajad.
2. Hoia turvalisust ja mõistmist. Igaüks tahab olla suhtes kuuldud, nähtud, mõistetud. Olge teineteise jaoks olemas ja kättesaadavad. Mõnikord ei tunne inimene end oma abikaasa poolt aktsepteerituna, vaid saab pidevat kriitikat oma soovide, mõtete või arvamuste kohta ning selleks, et iseennast mitte päris ära kaotada, tekibki tunne, et tuleks kodust põgeneda ja tekivad näiteks kõrvalsuhe, ülemäärane pühendumine tööle või hobile vmt.
3. Kui oma jõududega hakkama ei saa, otsi abi pereterapeudilt, paarisuhtekoolitajalt, näiteks PREP-paarisuhtekoolituselt. Otsi abi pigem varem kui hiljem.
4. Kui asjad ei lähe nii, nagu soovid ja otsustate ikkagi lahutada, siis tee kõik endast olenev, et lapsel säiliksid suhted mõlema vanemaga. Bioloogilist vanemat ei asenda mitte keegi.