2. OLE JÄRJEKINDEL NII OMA VÕITUDES KUI KA KAOTUSTES
Paljudes inimestes tekitavad mõlemad – nii tööalased võidud kui ka kaotused tohutul määral ärevust. Kaotus loob pinnase depressiooniks ja muretsemiseks ning liigne edukus toob pinnale hirmud, arrogantsuse ning paljudel juhtudel ka laiskuse edasi pingutada. Üks väga heade juhtide eeliseid on aga see, et nad praktiseerivad järjekindlust nii positiivsete kui ka negatiivsete muudatuste puhul. Nad ei lase välistel tingimustel oma «sisemist tugevust» kuidagi moodi häirida, vaid jäävad rahulikuks olenemata ümbritsevast mürast. Mis eristab neid teistest, on järjekindlalt suure pildi nägemine ning seetõttu ei saa ükski hetkeline takistus neid kursilt kõigutada.
3. OLE PARIM VÕIMALIK EESKUJU OMA TÖÖTAJATELE
Ütlus «Ära kunagi küsi nõu inimese käest, kellega sa poleks valmis kohti vahetama» sobib väga ideaalselt ka juhi ning tema töötaja suhete kohta. Sinu edu oleneb väga otseselt nendest inimestest, kellele sa alt üles vaatad. Seetõttu on juhi kohustus olla võimalikult parim versioon iseendast, kes järgib südikalt iseendale seatud eesmärke ning inspireerib ka teisi härjal sarvist haarama. Töötajad imiteerivad alati oma juhi käitumist ning seda peab iga juht endale pidevalt meelde tuletama. Kui Sa juhina istud paigal ning ei loo pidevaid võimalusi arenguks, istub kogu su meeskond samuti stagnatsioonis. Samal ajal kui motivatsioonist tulvil juht võib ka kõige keerulisemad inimtüübid enda järel edu suunas liikuma panna.
4. ASENDA SÕNA «ISESEISVUS» OMA SÕNAVARAS «PIKENDUSE» JA «ÜHENDATUSEGA»
Tõeliselt head juhid ei keskendu iseseisvusele, kuna nad teavad, et meeskonnas on individualistid justnimelt need, kes koostööle kriipsu peale tõmbavad. Ka iseenda ülesannete lahendamisel usuvad ja pooldavad juhid koostööd, mõistes, et iga meeskonnaliige on üksteise pikendus ning ulatub kaugemale, kui üksikisik kunagi jõuda võiks. Iseseisvus on katkine kontseptsioon ning ei kuulu tõeliselt heade juhtide kõnepruuki. Vastastikune sõltuvus on hoopis see, mis iga meeskonna kõrgusteni viib.