Selleks aga, et tuua positiivse psühholoogia metoodika ja tehnikad ka iseenda tööpäeva, ei ole vaja psühholoogia bakalaureust, vaid arusaama sellest, kui palju õnnetunde kultiveerimine tegelikult muudab.
Töötajaid motiveerivad küll erinevad tegurid, kuid nad kõik soovivad tunda end väärtusliku ning vajalikuna. Tänutunde kultiveerimine tööpaigas aitab töötajatel fookuse draamalt ära positiivsetele asjadele ning väikestele edasiminekutele tuua. Ideaalis on juhid ning meeskonnaliidrid need, kes tutvustavad alluvale tänulikkuse vajalikkust tööl – nad kas alustavad iga koosolekut tänutundenoodil, tunnustavad avalikult tublit töötajat või paluvad osalejatel oma kolleegide kohta midagi innustavat öelda. Tihtipeale muudab kellegi hea sõna juba alateadlikult ka teiste vaatevinklit ning mõjutab kogu kollektiivi pooltühja klaasi hoopis pooleldi täitununa vaadata.
Colins Service Systems juht Sam Colins jagab iganädalaselt oma alluvatele šokolaadimedaljone erinevate sõnumitega nagu nt «Nädala lahkeim töötaja», «Nädala usinaim töötaja», «Nädala abivalmim töötaja» jne.
Enamik organisatsioone on üht- või teistpidi otseselt või kaudselt seotud loominguga. Luues turvalise ning avatud keskkonna ideede ja mõtete väljendamiseks mitte ainult ei tooda loomingulist energiat ja sellest tulenevat entusiasmi, vaid annab ka töötajatele võimaluse oma ideed ja mõtted firma kasuks tööle panna. Uuringud nimelt näitavad, et töötajad, kes avaldavad oma arvamust vabalt ja spontaanselt, tunnevad end rohkem vajalikena ning panustavad seetõttu ka rohkem energiat, et juhtidele oma võimekusega silma paista.