Saar-Veelmaa sõnul on ka põlvkonniti näha, kuidas need uskumused on hakanud muutuma. Y ja Z-põlvkonna enesehinnang näiteks on juba märksa kõrgem. «Ka need, kes jäävad pikaks ajaks ühte ettevõttesse, kus pole võrdsust, kus palgad on läbipaistmatud ja kus inimene ei saa kinnitust, et teda hinnatakse, siis need inimesed ei kipu ka uues kohas endaväärilist palka küsima,» arutles Saar-Veelmaa.
- Tehke kaine analüüs õpitu ja valdkondade asjus
«Paratamatus on see, et kõikides valdkondades ei saa täna inimesed saama seda palka, mida oleme väärt. See sõltub majandusolukorrast, ettevõtte palgapoliitikast, sellest, kas tegemist on rahvusvahelise ettevõttega või mitte ja loomulikult ka valdkonnast. Näiteks organisatsioonid, kes teevad eksporti, võivad olla paremal järjel, tarkvara ja innovatsiooni ja B2B-ettevõtetes on palgad lahkemad,» juhendas Saar-Veelma, kes soovitas mitte alati lähtuda ka palgast. «Mõelge ka sellele, kas ettevõte on paindlik, kas see toetab sinu väärtuseid, kas töö on huvitav ja arendav.»
- Lapsepuhkuselt naasvad emad, ärge alahinnake ennast!
Üheks grupiks, keda palgalõhe puudutab, on emad, kes naasevad lapsepuhkuselt. Tihtipeale hindavad nad ennast pärast seda madalamalt, kui nad tegelikult väärt oleksid. Et seda muuta, soovitab karjäärinõustaja lapsepuhkuse ajal, kui kodune olukord seda vähegi võimaldab, läbida mõne tippülikooli online e-kursuse, lugeda raamatuid ning hoida end samaaegselt valdkonnaga kursis.
«Pikka aega vaid lapsele keskendunud vanem tunneb tihtipeale, et ta oskab vaid titakeeles rääkida ja et analüütiline mõtlemine on maha jäänud. Seda sisemist hinnangut ei tasuks uskuda. Soovitan teha mõttekaart, kus on näha, mis omadusi ja oskuseid on arendanud emaks saamine. Ma olen täiesti kindel, et seal on vähemalt 20 uut kompetentsi, suhtekorraldajast logistikuni välja. Teeme justkui doktoritöö iga lapsega, see on väga väärtuslik kraam, mida saame integreerida ka eneseteostusesse ja tööellu,» soovitas Saar-Veelmaa lõpetuseks.