4. Taskuraha
Kui sina oled üks neist lapsevanematest, kes annab lapsele taskuraha vajaduspõhiselt, oleks aeg hakata nendel väljaminekutel silma peal hoidma. Teine võimalus on leppida lapsega kokku kindel summa, mida ta iga kuu saab. Nii elimineerid sa oma eelarvest ebamäärasuse ning hoiad ka rahaasjad emotsioonidest eraldi.
5. Trenn, hobid ja meelelahutus
Järjekordne emotsionaalne teema, mille üle arvepidamine võib tunduda esmapilgul keeruline. Laenukool soovitab siinkohal arvestada igakuiselt mingi kindla summaga. Lisa spordiklubi liikmemaksule hinnanguline summa, mis võib sul kuus kuluda kohvikute või kino külastamisele või muule meelelahutusele. Kui sellest mini-eelarvest jääb mõni kuu teatud hulk raha kasutamata, pane see nö meelelahutuskassasse. Suuremate ürituste piletid müüakse tavaliselt kiiresti läbi ja siis on hea, kui on väike tagavara kohe võtta.
6. Hambaarst ja silmaarst
Isegi kui külastad regulaarselt hambaarsti, võib tekkida ikka olukordi, kus vajad kiiresti ravi. Tihti kipuvad need hädaolukorrad olema nii ulatuslikud, et arstikabinetti jääb suurem summa kui kuluks tavaliselt regulaarkontrollile. See aga võib eelarvesse lüüa augu, millest taastumiseks kulub mitu kuud. Silmadega esineb vast harvem kriisiolukordi, kuid kui oled prillide või läätsede kandja, siis tasub isiklikku eelarvet üle vaadates arvestada igakuise kohustusliku summaga kunagi tulevikus prillide parandamise või väljavahetamise jaoks.
7. Ravimid
Kui tarbid mingeid ravimeid regulaarselt, oleks mõistlik muuta nende kulu ka oma isikliku eelarve lahutamatuks osaks. Sama kehtib ka gripihooaja ja teiste pikemate haiguste kohta. Ravimid on kallid ja mõjutavad märkimisväärselt sinu kulude suurust.