Lisaks suurele tahtele peab enne otsuse lõplikku langetamist ka läbi mõtlema, kuidas elukorraldus tööle naastes välja nägema hakkab. Toimiva süsteemita on see võimatu. Pere- ja lähedaste toetus on ülioluline. Seetõttu keerles mul peas hulk küsimusi. Kas ja kes hoiab last, kui on vaja näiteks kontoris tööd teha või kui esineb ootamatusi (laps jääb haigeks). Kes saab lapsega tegeleda siis, kui mõlemad vanemad on tööl? Need küsimused vajavad vastust juba enne tööle asumist.
Muidugi ei saa kõike lõpuni selgeks mõelda, kuid siis peab alati olema variant B ning julgus ja ettevõtlikkust kiirelt reageerida, et olukord lahendada. Kui laps hakkab käima lastehoius, on tööle naasmine kindlasti lihtsam, kuid ei ole võimatu ka siis, kui teda veel lasteaeda viia ei saa.
Tööandja ja vanem peavad teineteist mõistma
Kui kodune elukorraldus on paigas, sõltub palju ka kokkuleppest tööandjaga. Noorele emale on tähtis, et tööandja päriselt toetaks laste kõrvalt töötamist, oleks paindlik ja vastutulelik, et teha vähemal või rohkemal määral tööd distantsilt või endale sobival ajal. Naine ei peaks tundma ennast ebamugavalt, kui teda ei ole viiel tööpäeval nädalas kontoris ega tõestama teistele, et ta ka tegelikult kodus tööd teeb. Selleks on vaja konkreetselt kokku leppida mõlemapoolsed ootused, eesmärgid, tööülesanded ja tähtajad. Siis on kõigil tööst samasugune ülevaade. Samuti on vaja läbi mõelda, millised on töötingimused ja kas ülesandeid saab edukalt täita ka kontorist väljaspool. Kas olemas on vajalikud töövahendid nagu arvuti, telefon, mobiilne internet, kuidas pääseb ligi programmidele ja failidele.